Úvod > O škole > Aktuality

Štítky:

Rozhodnutí o přijetí: Zápis do 1. tříd

Zápis do 1. tříd

Ředitelka školy, jejíž činnost vykonává Základní škola Ilji Hurníka Opava, Ochranova 6 - příspěvková organizace, rozhodla takto:

Publikováno 23. 3. 2024 14:52

Mezinárodní festival Jeden svět

Festival Jeden svět

Třída 6. A se v pátek 5. dubna zúčastnila mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech JEDEN SVĚT, který je v současnosti největším lidskoprávním filmovým festivalem na světě.

Publikováno 14. 4. 2024 13:26

Okrskové kolo ve vybíjené

Jako každoročně proběhlo i letos okrskové kolo turnaje ve vybíjené smíšených družstev žáků 4. a 5. ročníků ZŠ. Tentokrát jsme byli pozváni ve středu 3. dubna do tělocvičny ZŠ Englišova. Při prvním utkání se naši reprezentanti teprve sehrávali, jelikož byl náš celek tvořen žáky ze tří různých tříd.

Publikováno 6. 4. 2024 12:40

Nominace dvou našich žáků na MS ve zpracování textů – Katowice 2024

Nominace našich žáků na MS ve zpracování textů.

Ve dnech 25. – 26. března se uskutečnilo 31. MČR žáků ve zpracování textů. Soutěže se účastnili nejlepší písaři ČR, kteří postoupili z krajských kol. Naši školu reprezentovali Michael Furlaga z 9. A a Sebastián Rabinský z 8. A.

Publikováno 1. 4. 2024 11:20

Lyžařský výcvikový kurz

Od 18. do 22. března 2024 se žáci tříd 6. – 9. ročníku zúčastnili lyžařského výcviku, který se uskutečnil v lyžařském areálu Praděd - nazývaný "Moravským ledovcem".

Publikováno 1. 4. 2024 11:16

Na fyzikální olympiádě cinkl bronz

Na fyzikální olympiádě cinkl bronz.

Ve středu 20. března se konalo okresní kolo fyzikální olympiády. Za naši školu se jí zúčastnil Jan Křempek.

Publikováno 1. 4. 2024 10:53

Ukliďme Česko, odlehčíme přírodě jarním úklidem

Ukliďme Česko

Třeťáci si již několikátým rokem vzali patronát nad úklidem parkoviště, které sousedí s naší školní zahradou na Pekařské ulici. Výčet předmětů by zabral jeden odstavec, tedy jen ve zkratce (kočárek, osobní váha, žehlička, police, gramofonové desky, použitý textil).

Publikováno 1. 4. 2024 10:46

Třetí předškoličky

Třetí předškoličky se konaly ve velikonoční atmosféře. Děti si vyzkoušely nanečisto hodinu PRVOUKY. Naučily se poznávat části rostliny, seznámily se s názvy jarních květin, v bludišti hledaly hnízdo od vlaštovky a čápa, třídily a pojmenovávaly ovoce a zeleninu.

Publikováno 1. 4. 2024 10:34

V Bludišti se neztratili

V Bludišti se neztratili.

Naši borci se zúčastnili televizní soutěže Bludiště a jejich výkon stojí určitě za pochvalu.

Publikováno 28. 3. 2024 16:15

Česko-italský týden s Erasmem+

Druhý březnový týden roku 2024 se pro nás stal nezapomenutelným díky návštěvě dětí z italského města Foligno. Ti přicestovali do naší země v rámci projektu Erasmus+ v doprovodu svých učitelů.

Publikováno 17. 3. 2024 19:08