Úvod > O škole > Aktuality

Štítky:

Volba povolání - Veletrh pracovních příležitostí

Veletrh pracovních příležitostí

V rámci Volby povolání se žáci 8. ročníku zúčastnili Veletrhu pracovních příležitostí, kterou pořádalo Střední odborné učiliště stavební. Žákům byly představeny všechny obory, které škola nabízí. Mohli si vyzkoušet, co každé řemeslo obnáší. Jako vzpomínku si vyrobili prkénka do kuchyně.

Publikováno 19. 5. 2024 12:43

Okresní soutěž v pohybových skladbách

V úterý 7. května uspořádal SK Komárov ve spolupráci se ZŠ Komárov Okresní soutěž v pohybových skladbách, která byla určena pro školní družinky, školní kluby a sportovní kluby. Soutěž byla rozdělena do tří kategorií – tanec, gymnastika a aerobik.

Publikováno 19. 5. 2024 11:54

Okresní soutěž v plavání

Dne 11. dubna proběhla v Opavských městských lázních OKRESNÍ SOUTĚŽ V PLAVÁNÍ. Soutěže se účastnili žáci školních družin. Naši družinku reprezentovalo celkem 8 žáků: Beáta Přibylová, Sofie Kolarczyková, Petr Paláček, Pavel Macíček, Teodor Liška, Filip Zábrodský, Antonín Tylšar a Terezie Solná.

Publikováno 19. 5. 2024 11:47

Branně-vědomostní soutěž WOLFRAM

Rok se s rokem sešel a v pondělí 6. května se uskutečnila branně-vědomostní soutěž WOLFRAM žáků 8. tříd v areálu sportoviště ZŠ Englišova v Opavě. Naše družstvo tvořili žáci 8.

Publikováno 19. 5. 2024 11:06

Úspěšné klání v Dopravní soutěži mladých cyklistů

Dne 3.  května se v Malých Hošticích uskutečnilo oblastní kolo DSMC. Naši školu reprezentovala dvě družstva. Družstvo 1. kategorie ve složení Matěj Maiwald, Sebastian Osadník, Olivie Křivková a Anna Křempková se umístilo na krásném 4. místě z 11 družstev. Družstvo 2.

Publikováno 19. 5. 2024 10:26

Čtyři dny v ráji

Děti z 1. B a 2. A strávily od 7. do 10. května krásné čtyři dny v přírodě. Ta jim nabídla nejen své krásy, ale také čas pro odpočinek, procházky, hry, dovádění, sportování. V lese i na louce pozorovaly rostliny i živočichy a mnohdy žasly nad pestrostí, originalitou nebo detaily pod lupou.

Publikováno 11. 5. 2024 19:53

Sluníčka potěšila seniory

V pondělí 6. května ve Vile Vančurově zazpívaly děti z pěveckého sboru Sluníčka seniorům. Potěšily babičky nejen zpěvem, ale i dárečky, které pro ně vyrobily. Na závěr si zazpívali všichni společně lidové písničky. Na tyto návštěvy se vždy těšíme a i tato byla moc milým setkáním!

Publikováno 11. 5. 2024 19:07

Nezapomenutelná škola v přírodě

Nezapomenutelná škola v přírodě

Parta třeťáků a prvňáků si letos užila přelom dubna a května v malebném prostředí Jeseníků. Děti vyrazily se svými pedagogy na školu v přírodě tentokrát do Zlatých Hor, jedné z několika málo oblastí s nejčistším vzduchem v ČR.

Publikováno 5. 5. 2024 22:49

Tréninkové soustředění ZAV před světovým šampionátem

Naše škola hostila účastníky Mistrovství světa ve zpracování textů, které se bude konat v červenci v Katowicích. Svými skvělými výsledky se nominovali i naši žáci do reprezentace ČR v kategorii Žáci – Sebastian Rabinský, Michael Furlaga a Jakub Kořistka.

Publikováno 2. 5. 2024 22:22

Projekt Help P3 na Slezském gymnáziu

Projekt Help P3

Žáci 7. A a 7. B se 24. a 29. dubna zúčastnili zajímavého projektu, ve kterém se zabývali poruchami příjmu potravy.

Publikováno 2. 5. 2024 22:15