Úvod > O škole > Aktuality

Štítky:

S vysvědčením na prázdniny

V pátek 28. června se naše škola rozzářila radostí, když děti naposledy v tomto školním roce překročily školní práh. Den převzetí vysvědčení je vždy plný emocí a letošní rok nebyl výjimkou. Vysvědčení předávali třídní učitelé a učitelky, kteří každému žákovi věnovali několik povzbuzujících slov.

Publikováno 29. 6. 2024 12:12

Inline pohár a Atletický čtyřboj

V posledním měsíci školního roku se uskutečnily zajímavé sportovní soutěže. První z nich, INLINE POHÁR pro ZŠ a MŠ, pořádal sportovní oddíl Luigino.cz . A protože i mezi našimi žáky máme šikovné bruslaře, zúčastnili jsme se také. Krásné 3. místo si vybruslil Kristián Šebesta z 1.

Publikováno 7. 7. 2024 22:29

Hurá, výlet!

Hurá, výlet

Poslední týdny školního roku se nesou v duchu třídních akcí. Děti napříč všemi ročníky se rozjely na nezapomenutelné výlety, které jim nabídly pestrou škálu zážitků od historie až po adrenalinové výzvy.

Publikováno 27. 6. 2024 18:26

Zahrada plná zpěvu a zábavy

Velké poděkování patří všem kolegům, rodičům i přátelům školy, kteří si s námi 18. června užili zahradní setkání spojené s kulturním vystoupením našich pěveckých sborů - MiniDomino, Sluníčka, Cvrčci, Domino.

Publikováno 27. 6. 2024 17:42

Goalballový turnaj

Šesťáci se 16. června zúčastnili Goalballového turnaje. Goalball je kolektivní míčový sport provozovaný zejména nevidomými a slabozrakými sportovci. Vybraní žáci z 6. A reprezentovali naši školu a s klapkami na očích v průběhu všech utkání skvěle útočili, ale i bránili. Nakonec získali 5.

Publikováno 20. 6. 2024 20:56

22. mistrovství v psaní na PC – ZAV Junior

Naše škola pořádala ve dnech 13. a 14. června 22. mistrovství v psaní na PC – ZAV Junior a vybojovala zlatou medaili a putovní pohár již podruhé. Hostili jsme nejlepší písaře základních škol z celé ČR.

Publikováno 20. 6. 2024 20:50

Opavský průmysl očima dětí

I v letošním školním roce se naši osmáci a deváťáci zapojili do soutěže o nejzdařilejší fotografii strojírenské profese v Opavě. V dubnu proběhly exkurze do výrobních procesů firmy FERRAM a PRESTAR, kde žáci pořizovali fotografie pro školní kolo.

Publikováno 17. 6. 2024 20:28

Absolutní vítězství našeho družstva mezi středoškoláky v psaní na PC

Naše škola se účastní i písařských soutěží mezi středoškoláky, protože svými kvalitami je rovnocenným soupeřem, často i svými výkony předčí starší závodníky.

Publikováno 11. 6. 2024 22:10

Zájezd do Bratislavy

V úterý 4. června se žáci 8. a 9. ročníku vypravili na exkurzi do hlavního města Slovenska v rámci výuky dějepisu a zeměpisu. Nejdříve si prohlédli město na Dunaji z vyhlídky UFO, která  je součástí  mostu SNP.

Publikováno 9. 6. 2024 21:38

20. květen - Světový den včel

Poprvé jsme tak slavili tento svátek v roce 2018. Květen je nejdůležitější včelařský měsíc. Vše kvete a včely mají nejvíc práce. A proč zrovna 20. květen?

Publikováno 26. 5. 2024 12:15