Úvod > O škole > Aktuality

Štítky:

Návštěva památníku 2. světové války v Hrabyni

Žáci 9.A využili nově otevřené expozice v památníku v Hrabyni a poslední říjnové dopoledne věnovali rozšíření znalostí o druhé světové válce v našem regionu. Zdařilá expozice děti zaujala řadou interaktivních prvků a působivý byl i dokumentární film o koncentračních táborech nebo maketa vybombardovaného domu z Hrabyně a ukázka, jak lidé přežívali ve sklepích.

Publikováno 10. 11. 2023 12:51

Mini Domino na Opavské dětské písni

Naši prvňáčci a předškoláčci sboru Mini Domino vystoupili 24. 10. v Loutkovém divadle na přehlídce sborů nazvané Opavská dětská píseň. Zazpívali s maximálním nasazením a velice pěkně reprezentovali školu. Za necelé dva měsíce toho zvládli opravdu hodně.

Publikováno 9. 11. 2023 23:24

Logická olympiáda

Jako každoročně se naše škola zúčastnila soutěže s názvem Logická olympiáda. Arnošt Kurfürst ze 4. třídy a jeho bratr Alfréd z 5. A postoupili do krajského kola, které se bude konat 3. listopadu v Ostravě a soutěžit v něm bude padesát nejlepších žáků.

Publikováno 31. 10. 2023 13:41

Celorepubliková soutěž Valašský datel

Do Valašského Meziříčí se sjeli studenti 2. ročníků středních škol a mladší talentovaní žáci na celorepublikovou soutěž ZAV. Poprvé se tato soutěž rozdělila na kategorii ZŠ a SŠ. Ve své kategorii ZŠ obsadili naši žáci suverénně nejvyšší příčku. Ve srovnání se SŠ by svými výsledky dosáhli na bronz.

Publikováno 31. 10. 2023 13:41

Veletrh povolání

Žáci deváté třídy se zúčastnili Veletrhu povolání Opava. Na jeho 3. ročníku se představila téměř čtyřicítka škol a více než šest desítek zaměstnavatelů, kteří prezentovali své učební a studijní obory.

Publikováno 31. 10. 2023 13:40

Soutěž v anglických reáliích Globetrotter

Ve čtvrtek 19. října proběhl v Ostravě na Wichterleho gymnáziu další ročník soutěže v anglických reáliích Globetrotter. Naši žáci se soutěže již několik let úspěšně účastní. Letos soutěžili ve znalostech o USA. Záběr byl široký - od populární hudby přes zeměpis, dějepis, literaturu i současné dění.

Publikováno 31. 10. 2023 13:39

Putování se světýlkem

Třetí ročník zábavné noční stezky Putování se světýlkem, které se v úterý 17. října zúčastnili naši žáci i děti z přilehlých školek s rodiči, se opět vydařil. Na přípravě se podílel celý pedagogický tým, žáci 1. stupně se zapojili do výroby duchů, startovních listin a výzdoby lahví.

Publikováno 31. 10. 2023 13:38

Den požární bezpečnosti

Děti z 2. A navštvíly v pátek 13. října opavskou hasičskou stanici, kde byl v rámci Dne požární bezpečnosti, tradičně pořádaného právě v pátek třináctého, připraven bohatý a velice zajímavý program pro veřejnost i přihlášené kolektivy.

Publikováno 31. 10. 2023 13:37

Exkurze v minizoo

V pondělí 2. října podnikly děti z 1. B výlet do Minizoo u Loutkového divadla v Opavě. Během prohlídky expozice se prvňáčci dozvěděli spoustu zajímavostí ze života některých živočichů a poté se zájmem plnili zábavné disciplíny. Strávili tak spolu báječné dopoledne.

Publikováno 31. 10. 2023 13:36

Koloběžky a brusle v naší družince

O pohár Královny koloběžky se v pátek 15. září utkalo 60 dětí. Všichni bezpečně zdolali na koloběžce jízdu zručnosti a ti nejrychlejší zvítězili. Blahopřejeme.

Publikováno 31. 10. 2023 13:34