Úvod > O škole > Aktuality

Štítky:

Excelují v angličtině

Naši žáci se tradičně účastní soutěží v anglickém jazyce. Poslední únorový den zaujala porotu na Wichterleho gymnáziu v Ostravě čtveřice deváťáků, kteří nechali daleko za sebou středoškolské studenty.

Publikováno 5. 3. 2024 21:02

Honza žákem roku

Ve čtvrtek 22. února ocenilo město Opava úspěšné žáky. Mezi oceněnými byl i náš Honza Křempek z 9.A. Honza sbírá úspěchy ve vědomostních soutěžích a olympiádách. Jeho soutěžní tým získal 1. místo v soutěži Já miluji Opavu v kategorii video, 3. místo v celorepublikové soutěži Ministerstva vnitra České republiky Svět očima dětí s audiovizuálním dílem na téma Hrozba jménem terorismus, 3. místo v badatelské soutěži katedry chemie Ostravské univerzity.

Publikováno 25. 2. 2024 21:41

Vstupte, otevíráme dveře

Srdečně Vás zveme na prohlídku našich aktivit a tvořivých dílen, které odhalí, jak můžeme společně formovat budoucnost vašich dětí. Den otevřených dveří se koná ve čtvrtek 21. března od 15.00 do 17.00 v budově školy na Pekařské ulici.

Publikováno 21. 2. 2024 15:03

Okrskové kolo v přehazované

Ve čtvrtek 15. února se v tělocvičně při ZŠ Šrámkova uskutečnilo okrskové kolo turnaje v přehazované smíšených družstev  žáků 1. stupně ZŠ. Už při příchodu bylo jasné, že věkový průměr a vzrůst většiny našich reprezentantů je nižší nežli u zbývajících čtyř celků z ostatních škol.

Publikováno 18. 2. 2024 23:05

Klima - a co na to já?

Klima-a co na to já?

Páteční dopoledne 9. února bylo věnováno v 8. a 9. třídě  environmentálnímu programu Klima - a co na to já?

Publikováno 11. 2. 2024 0:29

Bankéři do škol

Žáci osmého ročníku měli možnost setkání s dvěma bankéři v dvouhodinovém zajímavém bloku. Tématem projektu byly Základy finanční gramotnosti a cíl projektu směřoval k rozvoji obecných znalosti žáků v oblasti financí a kyberbezpečnosti.

Publikováno 11. 2. 2024 0:06

První předškoličky

Předškolička

První předškoláky jsme na naší škole přivítali 31. ledna. Obsahem setkání byla ukázka výuky českého jazyka a angličtiny. Děti se aktivně a s chutí zapojily do všech aktivit. Děkujeme za zájem a velkou účast předškoláčků. Těšíme se na druhé setkání, které proběhne 28. února od 16:00 do 16:45 hodin.

Publikováno 4. 2. 2024 21:23

Poděkování za andělíčky pro seniory

Děti z 2. A vyrobily, stejně jako minulý rok, před Vánocemi andělíčky pro padesát babiček a dědečků ze seniorcentra na ul. Rolnické v Opavě a poslaly jim hezká a srdečná přání. Velmi tím seniory potěšily a dojaly. V lednu jsme dostali krásné poděkování. Děkujeme.

Publikováno 3. 2. 2024 19:22

Olympiáda mediální gramotnosti

V letošním roce se vybraní žáci 8. a 9. tříd zúčastnili Olympiády mediální gramotnosti. Tato interdisciplinární celostátní soutěž rozvíjí kritické myšlení a gramotnost v oblasti globálních médií a napomáhá lepší orientaci ve vyhodnocování dezinformací, hoaxů či řetězových mailů.

Publikováno 3. 2. 2024 17:04

Okresní finále ve šplhu

Ve středu 24. ledna se v tělocvičně školy na Šrámkově ulici uskutečnilo okresní finále soutěže ve šplhu dívek a chlapců II. stupně ZŠ. Přihlášených bylo celkem 15 škol a konkurence opravdu silná.

Publikováno 28. 1. 2024 13:26