Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Nezapomenutelná škola v přírodě

Nezapomenutelná škola v příroděNezapomenutelná škola v přírodě

Parta třeťáků a prvňáků si letos užila přelom dubna a května v malebném prostředí Jeseníků. Děti vyrazily se svými pedagogy na školu v přírodě tentokrát do Zlatých Hor, jedné z několika málo oblastí s nejčistším vzduchem v ČR. Středisko Maya, vzdálené asi 3 km od civilizace, je ideálním prostředím pro výuku a hry v přírodě. Ze všech stran je obklopeno lesy a loukami, v okolí chaty se nachází vodní nádrž, zurčící potůček i sportovní hřiště. Celý pobyt byl motivován tématikou Harry Potter, takže se děti na celých pět dní přemístily do prostředí Bradavické školy kouzel. Skvělý tým instruktorů Dětské agentury Maya ve spolupráci s pedagogy připravil pro děti desítky aktivit, které maximálně rozvíjely dětskou fantazii, podporovaly jejich sportovní i rozumové schopnosti, zodpovědnost a samostatnost. Děti se učily tvořit jeden tým, vyjadřovat své pocity, prezentovat své výtvory. To vše bylo umocněno nádherným letním počasím a skvělou zdravou kuchyní přesně šitou na tělo dětskému strávníkovi. Po pěti dnech naplno strávených v této kouzelné škole se dětem velice těžko vracelo zpět do města, utěšila je jen zpráva, že se sem za rok možná vrátí. 

Nezapomenutelná škola v přírodě
Nezapomenutelná škola v přírodě