Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Týden pro planetu

Týden pro planetuTýden pro planetu

Projekt Týden pro planetu byl týdenní festival environmentálních akcí, jejichž hlavními aktéry se stali žáci školy ZŠ Ilji Hurníka a jejich učitelé, přátelé školy a spolupracující organizace.

V průběhu týdne jsme uskutečnili zajímavé aktivity, např. exkurze do třídičky odpadů a čističky odpadních vod. Třída 9. A se zúčastnila odborné debaty na téma klimatických změn. Ve škole proběhly odborné a zároveň zábavné přednášky o důležitosti lesů a jejich obyvatel pro naši planetu Zemi. V ekodílnách naší školy jsme vyráběli procesem upcyklace květináče z pet lahví a plechovek, lucerny z konzerv, svíčky, mýdla a koberečky, maňásky i hračky pro psy z textilu. Ukázali jsme si také přípravu domácích čističů, krémů a mastiček z potravin a volně dostupných olejíčků. V kuchyňce žáci připravovali pokrmy z lokáních potravin. Pokusili jsme se rovněž o pěstování sazeniček do našich vyrobených květináčů.

Ve spolupráci se SŠPU (Střední škola průmyslová a umělecká Opava) jsme uskutečnili kreativní workshopy i v prostorách jejich dílen a školy a žáci i zde tvořili předměty pomocí upcyklace.

Naši práci jsme poté prezentovali na opavském Dni Země 21. dubna 2024.

Tyden pro planetu6.pngTENTO PROJEKT JE FINANČNĚ PODPOŘEN Z DOTAČNÍHO PROGRAMU ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ A EVVO STATUTÁRNÍHO MĚSTA OPAVY

Týden pro planetu
Týden pro planetu
Týden pro planetu
Týden pro planetu