Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Excelují v angličtině

Excelují v angličtiněExcelují v angličtině
 

Naši žáci se tradičně účastní soutěží v anglickém jazyce. Poslední únorový den zaujala porotu na Wichterleho gymnáziu v Ostravě čtveřice deváťáků, kteří nechali daleko za sebou středoškolské studenty. V soutěži nazvané Studentská vědecká konference měli za úkol připravit prezentaci v anglickém jazyce na libovolné téma.

Michael Furlaga a Benjamin Steyner, kteří zvolili téma Historie, současnost a budoucnost pobaltských států, obsadili 2. místo. Agáta Dubová a Jakub Kořistka se s prezentací na téma Sociální média, umělá inteligence umístili na vynikajícím 1. místě. Obě dvojice zaujaly porotu nejen výběrem tématu, ale i perfektní angličtinou. Navázali tak na úspěch, který u stejného pořadatele, škola zažila na podzim. V soutěži anglických reálií Globetrotter (Světoběžník), jejíž ročník byl zaměřen na téma Spojené státy americké, žáci v silné konkurenci více než 50 soutěžících obsadili krásné 3. a 7. místo.

Na angličtinu klademe velký důraz. Výuku podporuje také rodilý mluvčí. Každý soutěžní úspěch je pro nás radostí, ještě více nás však těší ohlasy absolventů, kteří při svém další studiu na středních školách v angličtině excelují.

Excelují v angličtině
Excelují v angličtině
Diplomy a ocenění
Diplomy a ocenění