Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Den požární bezpečnosti

Den požární bezpečnostiDen požární bezpečnosti

Děti z 2. A navštvíly v pátek 13. října opavskou hasičskou stanici, kde byl v rámci Dne požární bezpečnosti, tradičně pořádaného právě v pátek třináctého, připraven bohatý a velice zajímavý program pro veřejnost i přihlášené kolektivy. Děti měly možnost vyzkoušet si hasičský trénink, popovídat si s hasiči na různá témata od prevence, tísňových čísel až po kouřové senzory, zhlédly mnoho obleků, sloužících k různým účelům, např. do extrémně vysokých teplot, do vody, pro práci s kyselinou či hmyzem, vybavení vozidel včetně vyprošťovací techniky a nejvíce žasly nad živými ukázkami hašení požáru, záchrany osob z výšky téměř 30 metrů a vyprošťování zraněného z osobního auta za pomoci hydraulických nástrojů. S nadšením sledovaly např. výsun žebříku a slanění hasiče s vakem k přepravě osob z výšky na zem, rozbití okna na autě s následným vypáčením zámku, odstřihnutím dveří a odborným naložením osoby na nosítka. Také byly svědky pravého výjezdu. Děkujeme za výbornou a velmi užitečnou akci a všem hasičům za jejich obětavou práci, zachraňující (nejen) lidské životy.

Fotogalerie

Den požární bezpečnosti
Den požární bezpečnosti