Úvod > O škole > Aktuality

Štítky:

Novější 1 3

Okresní soutěž v pohybových skladbách

V úterý 7. května uspořádal SK Komárov ve spolupráci se ZŠ Komárov Okresní soutěž v pohybových skladbách, která byla určena pro školní družinky, školní kluby a sportovní kluby. Soutěž byla rozdělena do tří kategorií – tanec, gymnastika a aerobik.

Publikováno 19. 5. 2024 11:54

Okresní soutěž v plavání

Dne 11. dubna proběhla v Opavských městských lázních OKRESNÍ SOUTĚŽ V PLAVÁNÍ. Soutěže se účastnili žáci školních družin. Naši družinku reprezentovalo celkem 8 žáků: Beáta Přibylová, Sofie Kolarczyková, Petr Paláček, Pavel Macíček, Teodor Liška, Filip Zábrodský, Antonín Tylšar a Terezie Solná.

Publikováno 19. 5. 2024 11:47

Branně-vědomostní soutěž WOLFRAM

Rok se s rokem sešel a v pondělí 6. května se uskutečnila branně-vědomostní soutěž WOLFRAM žáků 8. tříd v areálu sportoviště ZŠ Englišova v Opavě. Naše družstvo tvořili žáci 8.

Publikováno 19. 5. 2024 11:06

Úspěšné klání v Dopravní soutěži mladých cyklistů

Dne 3.  května se v Malých Hošticích uskutečnilo oblastní kolo DSMC. Naši školu reprezentovala dvě družstva. Družstvo 1. kategorie ve složení Matěj Maiwald, Sebastian Osadník, Olivie Křivková a Anna Křempková se umístilo na krásném 4. místě z 11 družstev. Družstvo 2.

Publikováno 19. 5. 2024 10:26

Okrskové kolo ve vybíjené

Jako každoročně proběhlo i letos okrskové kolo turnaje ve vybíjené smíšených družstev žáků 4. a 5. ročníků ZŠ. Tentokrát jsme byli pozváni ve středu 3. dubna do tělocvičny ZŠ Englišova. Při prvním utkání se naši reprezentanti teprve sehrávali, jelikož byl náš celek tvořen žáky ze tří různých tříd.

Publikováno 6. 4. 2024 12:40

Na fyzikální olympiádě cinkl bronz

Na fyzikální olympiádě cinkl bronz.

Ve středu 20. března se konalo okresní kolo fyzikální olympiády. Za naši školu se jí zúčastnil Jan Křempek.

Publikováno 1. 4. 2024 10:53

V Bludišti se neztratili

V Bludišti se neztratili.

Naši borci se zúčastnili televizní soutěže Bludiště a jejich výkon stojí určitě za pochvalu.

Publikováno 28. 3. 2024 16:15

Úspěšný 26. ročník Zeměpisné olympiády

Zeměpisná olympiáda 2

Dne 21. února proběhlo okresní kolo Zeměpisné olympiády na Mendelově gymnáziu v Opavě. Soutěžilo se v kategorii A pro žáky 6. tříd, v kategorii B pro žáky 7. tříd a v kategorii C pro žáky 8. a 9. tříd.

Publikováno 9. 3. 2024 20:04

Biologická olympiáda

V únoru proběhlo školní kolo soutěže Biologická olympiáda, která probíhá ve dvou kategoriích. Kategorii D (6.-7. ročník) vyhrál Michal Čech, druhá se umístila Lucie Furlagová a třetí místo obsadila Emilie Jirasová. V kategorii C (8.-9. ročník) bodovaly žákyně 8. třídy.

Publikováno 8. 3. 2024 17:03

Excelují v angličtině

Naši žáci se tradičně účastní soutěží v anglickém jazyce. Poslední únorový den zaujala porotu na Wichterleho gymnáziu v Ostravě čtveřice deváťáků, kteří nechali daleko za sebou středoškolské studenty.

Publikováno 5. 3. 2024 21:02

Novější 1 3