Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Ukliďme Česko, odlehčíme přírodě jarním úklidem

Ukliďme Česko, odlehčíme přírodě jarním úklidemUkliďme Česko

Třeťáci si již několikátým rokem vzali patronát nad úklidem parkoviště, které sousedí s naší školní zahradou na Pekařské ulici. Výčet předmětů by zabral jeden odstavec, tedy jen ve zkratce (kočárek, osobní váha, žehlička, police, gramofonové desky, použitý textil). Takto jsme letos v únoru začali s úklidem předmětů, které jsou vidět i z chodby naší školy. Koncem března jsme se přesunuli na pravý břeh řeky Opavy. Nejvíce odpadků je vždy pod mostem na Pekařské ulici. Letošní akce Ukliďme Česko se bude oficiálně konat 5.a 6. dubna 2024. Máme radost, že postupně odpadků v přírodě ubývá. Odpad z přírody sám nezmizí. Akce Ukliďme Česko se koná každý rok dvakrát – na jaře a na podzim. Letos je to už po jedenácté. Nebuďme lhostejní k naší přírodě!