Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Naši písaři se stali mistry ČR v psaní na PC ZAV Junior

Naši písaři se stali mistry ČR v psaní na PC ZAV JuniorNaši písaři se stali mistry ČR v psaní na PC ZAV Junior

Naše škola hostila ve dnech 15. a 16. června nejlepší písaře základních škol z celé ČR na 21. mistrovství v psaní na PC – ZAV Junior. Celkem se nominovalo 31 závodníků a 12 družstev. Soutěžilo se v minutových opisech s penalizací 100 úhozů za chybu a ve třech 10minutových opisech s penalizací 10, 50, 100.

V minutových opisech vybojovali stříbro Hanka Müllerová výkonem 480,1 a bronz opakovaně Michael Furlaga, a to v 10minutovém opise s penalizací 50 úhozů za chybu a v kombinaci všech disciplín. Družstvo ve složení Hanka Müllerová, Michael Furlaga a Sebastián Rabinský svými skvělými a vyrovnanými výkony dosáhlo absolutního vítězství.

Velká pochvala patří také našim ostatním zdatným písařům. Za školu jsme nominovali celkem 3 družstva a k výše zmíněnému vítězství přibylo ještě 4. a 6. místo našich dalších dvou družstev, v nichž nás reprezentovali Jakub Kořistka, Adam Kovalčík, Anička Montagová, Valerie Kovalčíková, Michal Čech, Lucie Furlagová a náš nejmladší závodník Šimon Vala z 5. A, který píše teprve několik měsíců a dosáhl obdivuhodného výsledku.

Všem jmenovaným patří srdečná gratulace a poděkování za velmi úspěšnou reprezentaci školy.

Přejeme, abyste měli radost ze svých hbitých prstů a chuť do psaní vás neopustila...