Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Mistrovství České republiky OPEN ve zpracování textů 2023

Mistrovství České republiky OPEN ve zpracování textů 2023ZAV - Mistrovství ČR Open

Ve dnech 14. - 16. prosince se naši žáci Michael Furlaga a Šimon Vala zúčastnili Mistrovství republiky ve zpracování textů, které letos hostila OA Valašské Meziříčí. Soutěžící se museli vypořádat s velmi náročnými disciplínami nejen v psaní na klávesnici všemi deseti. Disciplíny se objevují pouze na mistrovství OPEN a na mistrovství světa. O to cennější je úspěch našich žáků, kteří dovezli  jednu zlatou, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili. Šimon Vala vybojoval zlato v hlavní disciplíně 30minutovém opise s penalizací 100 úhozů za chybu, a to v kategorii do 12 let. Michael Furlaga získal v této disciplíně bronz a v disciplíně Protokolování cenné stříbro. Michael soutěžil v kategorii do 16 let. Výsledky MR OPEN budou zařazeny do podkladů pro výpočet finanční podpory na světový šampionát ve zpracování textů, který se uskuteční v červenci 2024 v Katowicích.

Srdečná gratulace oběma a spoustu radosti z dalších úspěchů!