Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Mezinárodní soutěž ZAV-100

Mezinárodní soutěž ZAV-100Mezinárodní soutěž ZAV-100

Nejlepší písaři, kteří bodují ve školní soutěži v psaní na klávesnici, reprezentovali školu 5. prosince v internetové soutěži ZAV-100. Principem soutěže bylo absolvovat 25 jednominutových opisů textu z obrazovky. Penalizace za neopravenou chybu byla 100 úhozů. Všichni soutěžící začínali od nuly, pro uznání vyššího výkonu se počítala polovina zlepšení oproti stávajícímu dosaženému výkonu. Naši žáci 2. stupně M. Čech, A. Montagová, S. Rabinský a M. Furlaga byli zařazeni do žákovské kategorie 12 – 16 let. Celkem se soutěže zúčastnilo 541 závodníků a naši písaři dosáhli úžasných výsledků. Pozoruhodný je i výkon Šimona Valy z 6. A, který obsadil ve své kategorii do 12 let krásné 9. místo výkonem 235, 9 úhozů. Soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci a blahopřejeme.