Úvod > Školní družina > Dění v ŠD

Dění v ŠD

Dění v ŠD (3).JPG

Zájem o naši školní družinu je veliký. Vzdělávací činnost školní družiny vychází zpravidla z celoročního tématu, které se prolíná celým školním rokem. Díky tomu děti nahlédnou do oblasti životního prostředí, cestují vesmírem, prožijí rok s pranostikami apod. Vedle obvyklých vzdělávacích a odpočinkových činností připravují vychovatelky řadu nevšedních aktivit, kterých se rádi účastní i rodiče.

Na zářijové Loučení s létem se těší snad každý. Témata každého ročníku jsou jiná. V tom posledním se děti seznámily s tradicemi různých zemí, učily se japonské písmo, vyrobily si sombrero nebo indiánský amulet, v Grónsku chytaly ryby a v Indii krmily slona. Nikdy nechybí ani soutěž pro maminky o nejlepší moučník, ochotní tatínci se postarají o oblíbené opékání špekáčků.

Dění v ŠD (4).jpg

Kolem Vánoc a Velikonoc nesmí chybět společná tvořivá odpoledne pro děti i jejich rodiče, při nichž vznikají povedené dárečky a slavnostní dekorace. Zamlsat si je možné v improvizované kavárničce, která nabízí dobroty z kuchyně šikovných maminek. Ohlas má každoroční výroba adventních věnců.

S postupujícím jarem se slétávají na koštěti na svá pravidelná sněmování čarodějnice. Odpoledne plné kouzel a čarovných úkolů vykouzlí úsměv na tváři nejednoho čaroděje nebo čarodějnice. Někdy se dětem v družině zalíbí natolik, že raději neodejdou ani domů. Ano, mluvíme o noční přespávačce, např. ve společnosti duchů a strašidel.

Dění v ŠD (1).jpg

K činnosti školní družiny patří rovněž sport. Děti se hojně účastní mezidružinových sportovních soutěží nebo vlastních sportovních klání na naší školní zahradě. Pohár královny Koloběžky spojený s jízdou zručnosti je populární mezi všemi koloběžkáři. Příznivci in-line bruslení sbírají medaile v okresní soutěži školních družin, plavce lákají plavecké závody. K tomu ještě vybíjená, miniházená...

V rámci školní družiny mohou děti navštěvovat také rozličné kroužky a tím se rozvíjet v oblasti, která je láká a baví.

Chcete-li se o aktuálním dění dozvědět více, sledujte naše aktuality.