Úvod > Aktivity školy > Zahraniční zájezdy

Zahraniční zájezdy

Vídeň

Cestování po naší zemi, ale i do zahraničí neodmyslitelně patří k životu školy. Ačkoli mezi největší cestovatele patří děti z pěveckého sboru Domino, nabízíme možnost vycestovat do zahraničí a poznat odlišnosti, zvyky a kulturu jiných zemí všem zájemcům. V rámci historických nebo zeměpisných exkurzí jezdíváme do polské Osvětimi či k našim jižním sousedům do Vídně.

Pro zpěváky je cestování tradiční formou sborové motivace. Zpěváci se celý rok na koncertní cestu připravují, studují reperoár, ale také vyhledávají informace o cílové zemi, procvičují si alespoň základy jazyka, jímž se v daném státě hovoří. Na samotném zájezdu pak mají možnost seznámit se s hudbou jiných národů, navázat přátelství s lidmi z různých zemí, hovořit s nimi některým ze světových jazyků, poznat život v zajímavých krajích, prezentovat naše město a stát v zahraničí. Na sborových festivalech mají možnost absolvovat hudební workshopy, které vedou světoznámí hudebníci a sbormistři, z nichž mnohé následně zveme k nám do Opavy (např. Bob Chilcott - Anglie, Elisenda Carrasco – Španělsko, Naomi Faran – Izrael).  Od vzniku sboru v roce 1993 proběhlo již více než 30 zájezdů do řady zemí světa, např. Anglie, Lotyšsko, Izrael, Kanada, Francie, Belgie, Itálie, Rakousko, Německo, Dánsko, Švédsko, Chorvatsko, Španělsko...