Úvod > Projekty > Ozdravné pobyty SFŽP

Ozdravné pobyty SFŽP

Název projektu: Otevři oči, nastraž uši...
Poskytovatel dotace: Státní fond životního prostředí České republiky
Datum realizace: 04/2019
Výše dotace: 205.800,- Kč

Realizovaný projekt umožnil 98 žákům účast na sedmidenním ozdravném pobytu v Rychlebských horách, tedy v oblasti s vyhovující kvalitou ovzduší. V rámci projektu se uskuteční dva pobytové turnusy, jejíž hlavní náplní je ekologický výukový programem realizovaný Ekocentrem Rychleby.

Ozdravné pobyty SFŽP Ozdravné pobyty SFŽP Ozdravné pobyty SFŽP Ozdravné pobyty SFŽP

Program je zaměřen na environmentální etiku, ekologii a biologii. Převážná část programu je realizována v terénu za plného využití aktivizačních metod – didaktických her, diskusí, pozorování, bádání, experimentování. Program počítá s výrazným zapojením lidských smyslů do vnímání přírody dané lokality. Žáci jsou postupně provázeni od jim nejbližšího ekosystému lidského obydlí, přes ekosystém našich lesů a zemědělské krajiny až po vhled do globálních souvislostí individuálního lidského jednání. Dílčí aktivity cílí na praktickou orientaci v přírodě, prožitek, hledání příčin a řešení environmentálních problémů a povzbuzují žáka k odvaze jednat ve prospěch životního prostředí.