LVK pro 7. ročník

Lyžařský výcvikový kurz zahrnuje většinou ubytování na 5 nocí v oblasti Jeseníků (Malá Morávka - Karlov). Poslední dva roky byly kurzy uskutečněny na chatě Lucka. V rámci kurzu nabízíme lyžařský výcvik, výcvik na snowboardu a běžecký výcvik. Škola má k dispozici několik párů běžek. Díky ski busu zdarma lze střídat areály a svahy. Po domluvě je také možnost večerního lyžování. Kromě zimních aktivit čeká v polovině výcviku děti návštěva Aquaparku v Bruntále. Tento LVK je dotován z prostředků Magistrátu města Opava a na dopravu přispívá SRPŠ.

LVK pro 8. a 9. ročník

Pro velký zájem o lyžařský výcvik se na LVK mohou přihlásit také žáci 8. a 9. tříd. Tento výcvik však není dotován městem. Platba autobusu je v návrhu rozpočtu SRPŠ. Informace o místě a náplni výcviku viz LVK 7. ročník.

Bližší informace k lyžařským výcvikům pro žáky 7. - 9. ročníku lze získat u p. uč. Radmily Šťastné.

LVK pro 1. stupeň

Také děti z 1. stupně si mohou zalyžovat. Lyžařský výcvikový kurz pro žáky 3. - 5. ročníku, případně podle počtu volných míst i pro mladší zájemce, se pořádá dle sněhových podmínek. Výcvik probíhá po dobu pěti školních dní, a to bez ubytování. V ranních hodinách vyjíždějí děti každý den autobusem na školou zvolené místo a vracejí se tak, aby stihly oběd ve školní jídelně. Zpravidla je v rámci LVK nabízen výcvik lyžování i snowboardu. Snahou je zajistit dětem během dne teplý čaj, případně polévku. Výcvik bývá zakončen závodním kláním.

2017 ZŠ Ilji Hurníka Opava, Ochranova 6