Úvod > Aktivity školy > Lyžařský výcvik

Lyžařský výcvik

LVK pro 7. ročník

Horská služba

Lyžařský výcvikový kurz zahrnuje většinou ubytování na 5 nocí v oblasti Jeseníků (Malá Morávka - Karlov, Praděd). V rámci kurzu nabízíme lyžařský výcvik a běžecký výcvik. Škola má k dispozici několik párů běžek. Díky ski busu zdarma lze střídat areály a svahy. Po domluvě je také možnost večerního lyžování. Kromě zimních aktivit čeká v polovině výcviku děti návštěva Aquaparku v Bruntále. Dle možností absolvují účastníci také besedu na Horské službě. Tento LVK je dotován z prostředků Magistrátu města Opava a na dopravu přispívá SRPŠ.

LVK pro 6., 8. a 9. ročník

LVK

Pro velký zájem o lyžařský výcvik se na LVK mohou přihlásit také žáci 6., 8. a 9. tříd. Tento výcvik však není dotován městem. Na dopravu přispívá SRPŠ. Výcvik probíhá v obdobném duchu jako s žáky 7. ročníku. Jelikož mnozí však již mají základy lyžování za sebou, je zde více prostoru pro náročnější terén. Bezesporu významným přínosem lyžařských výcviků jsou také chvíle trávené mimo domov, kdy se žáci i učitelé mohou vzájemně lépe poznat.

LVK pro 1. stupeň

Také děti z 1. stupně si mohou zalyžovat. Lyžařský výcvikový kurz pro žáky 3. - 5. ročníku, případně podle počtu volných míst i pro mladší zájemce, se pořádá dle sněhových podmínek. Výcvik probíhá po dobu pěti školních dní, a to bez ubytování. V ranních hodinách vyjíždějí děti každý den autobusem na školou zvolené místo a vracejí se tak, aby stihly oběd ve školní jídelně. Zpravidla je v rámci LVK nabízen výcvik lyžování i snowboardu. Snahou je zajistit dětem během dne teplý čaj, případně polévku. Výcvik bývá zakončen závodním kláním. Výcvik pořádáme ve spolupráci s externí organizací.