Úvod > O škole > Aktuality

Štítky:

Rozhodnutí o přijetí: Zápis do 1. tříd

Zápis do 1. tříd

Ředitelka školy, jejíž činnost vykonává Základní škola Ilji Hurníka Opava, Ochranova 6 - příspěvková organizace, rozhodla takto:

Publikováno 23. 3. 2024 14:52

Čtyři dny v ráji

Děti z 1. B a 2. A strávily od 7. do 10. května krásné čtyři dny v přírodě. Ta jim nabídla nejen své krásy, ale také čas pro odpočinek, procházky, hry, dovádění, sportování. V lese i na louce pozorovaly rostliny i živočichy a mnohdy žasly nad pestrostí, originalitou nebo detaily pod lupou.

Publikováno 11. 5. 2024 19:53

Nezapomenutelná škola v přírodě

Nezapomenutelná škola v přírodě

Parta třeťáků a prvňáků si letos užila přelom dubna a května v malebném prostředí Jeseníků. Děti vyrazily se svými pedagogy na školu v přírodě tentokrát do Zlatých Hor, jedné z několika málo oblastí s nejčistším vzduchem v ČR.

Publikováno 5. 5. 2024 22:49

Projekt Help P3 na Slezském gymnáziu

Projekt Help P3

Žáci 7. A a 7. B se 24. a 29. dubna zúčastnili zajímavého projektu, ve kterém se zabývali poruchami příjmu potravy.

Publikováno 2. 5. 2024 22:15

Týden pro planetu - třetáci

Týden pro planetu - třeťáci

Třeťáci rádi tráví svůj volný čas venku, pracují ve skupinách a v neposlední řadě mají rádi zvířata. Útulek pro opuštěná zvířata navštívili v rámci vyhlášené sbírky, do které se zapojily všechny děti z nižšího stupně.

Publikováno 2. 5. 2024 22:04

Aprílová škola v přírodě 4.A a 5.A

Třídy 4.A a 5.A trávily třetí dubnový týden na škole v přírodě v malebném prostředí Malé Morávky! I přes aprílové počasí, které nám připravilo překvapení ve formě střídání sněžení a slunečných okamžiků, jsme si užili naplno každou chvíli.

Publikováno 20. 4. 2024 19:21

Mezinárodní festival Jeden svět

Festival Jeden svět

Třída 6. A se v pátek 5. dubna zúčastnila mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech JEDEN SVĚT, který je v současnosti největším lidskoprávním filmovým festivalem na světě.

Publikováno 14. 4. 2024 13:26

Lyžařský výcvikový kurz

Od 18. do 22. března 2024 se žáci tříd 6. – 9. ročníku zúčastnili lyžařského výcviku, který se uskutečnil v lyžařském areálu Praděd - nazývaný "Moravským ledovcem".

Publikováno 1. 4. 2024 11:16

Ukliďme Česko, odlehčíme přírodě jarním úklidem

Ukliďme Česko

Třeťáci si již několikátým rokem vzali patronát nad úklidem parkoviště, které sousedí s naší školní zahradou na Pekařské ulici. Výčet předmětů by zabral jeden odstavec, tedy jen ve zkratce (kočárek, osobní váha, žehlička, police, gramofonové desky, použitý textil).

Publikováno 1. 4. 2024 10:46

Třetí předškoličky

Třetí předškoličky se konaly ve velikonoční atmosféře. Děti si vyzkoušely nanečisto hodinu PRVOUKY. Naučily se poznávat části rostliny, seznámily se s názvy jarních květin, v bludišti hledaly hnízdo od vlaštovky a čápa, třídily a pojmenovávaly ovoce a zeleninu.

Publikováno 1. 4. 2024 10:34