Úvod > O škole > Aktuality

Štítky:

Novější 1 3

Okrskové kolo ve vybíjené

Jako každoročně proběhlo i letos okrskové kolo turnaje ve vybíjené smíšených družstev žáků 4. a 5. ročníků ZŠ. Tentokrát jsme byli pozváni ve středu 3. dubna do tělocvičny ZŠ Englišova. Při prvním utkání se naši reprezentanti teprve sehrávali, jelikož byl náš celek tvořen žáky ze tří různých tříd.

Publikováno 6. 4. 2024 12:40

Na fyzikální olympiádě cinkl bronz

Na fyzikální olympiádě cinkl bronz.

Ve středu 20. března se konalo okresní kolo fyzikální olympiády. Za naši školu se jí zúčastnil Jan Křempek.

Publikováno 1. 4. 2024 10:53

V Bludišti se neztratili

V Bludišti se neztratili.

Naši borci se zúčastnili televizní soutěže Bludiště a jejich výkon stojí určitě za pochvalu.

Publikováno 28. 3. 2024 16:15

Úspěšný 26. ročník Zeměpisné olympiády

Zeměpisná olympiáda 2

Dne 21. února proběhlo okresní kolo Zeměpisné olympiády na Mendelově gymnáziu v Opavě. Soutěžilo se v kategorii A pro žáky 6. tříd, v kategorii B pro žáky 7. tříd a v kategorii C pro žáky 8. a 9. tříd.

Publikováno 9. 3. 2024 20:04

Biologická olympiáda

V únoru proběhlo školní kolo soutěže Biologická olympiáda, která probíhá ve dvou kategoriích. Kategorii D (6.-7. ročník) vyhrál Michal Čech, druhá se umístila Lucie Furlagová a třetí místo obsadila Emilie Jirasová. V kategorii C (8.-9. ročník) bodovaly žákyně 8. třídy.

Publikováno 8. 3. 2024 17:03

Excelují v angličtině

Naši žáci se tradičně účastní soutěží v anglickém jazyce. Poslední únorový den zaujala porotu na Wichterleho gymnáziu v Ostravě čtveřice deváťáků, kteří nechali daleko za sebou středoškolské studenty.

Publikováno 5. 3. 2024 21:02

Okrskové kolo v přehazované

Ve čtvrtek 15. února se v tělocvičně při ZŠ Šrámkova uskutečnilo okrskové kolo turnaje v přehazované smíšených družstev  žáků 1. stupně ZŠ. Už při příchodu bylo jasné, že věkový průměr a vzrůst většiny našich reprezentantů je nižší nežli u zbývajících čtyř celků z ostatních škol.

Publikováno 18. 2. 2024 23:05

Olympiáda mediální gramotnosti

V letošním roce se vybraní žáci 8. a 9. tříd zúčastnili Olympiády mediální gramotnosti. Tato interdisciplinární celostátní soutěž rozvíjí kritické myšlení a gramotnost v oblasti globálních médií a napomáhá lepší orientaci ve vyhodnocování dezinformací, hoaxů či řetězových mailů.

Publikováno 3. 2. 2024 17:04

Okresní finále ve šplhu

Ve středu 24. ledna se v tělocvičně školy na Šrámkově ulici uskutečnilo okresní finále soutěže ve šplhu dívek a chlapců II. stupně ZŠ. Přihlášených bylo celkem 15 škol a konkurence opravdu silná.

Publikováno 28. 1. 2024 13:26

Soutěž HUSA - humanitní soutěž s angličtinou

V pátek 26. ledna proběhla na Mendelově gymnáziu v Opavě soutěž k 800. výročí založení města Opavy nazvaná HUSA (Humanitní soutěž s angličtinou). Soutěžící museli předvést své znalosti ve 4 předmětech - češtině, dějepise, občanské výchově a angličtině, která se navíc prolínala všemi obory.

Publikováno 28. 1. 2024 13:08

Novější 1 3