Úvod > O škole > Aktuality

Štítky:

Rozhodnutí o přijetí: Zápis do 1. tříd

Zápis do 1. tříd

Ředitelka školy, jejíž činnost vykonává Základní škola Ilji Hurníka Opava, Ochranova 6 - příspěvková organizace, rozhodla takto:

Publikováno 23. 3. 2024 14:52

Čtyři dny v ráji

Děti z 1. B a 2. A strávily od 7. do 10. května krásné čtyři dny v přírodě. Ta jim nabídla nejen své krásy, ale také čas pro odpočinek, procházky, hry, dovádění, sportování. V lese i na louce pozorovaly rostliny i živočichy a mnohdy žasly nad pestrostí, originalitou nebo detaily pod lupou.

Publikováno 11. 5. 2024 19:53

Sluníčka potěšila seniory

V pondělí 6. května ve Vile Vančurově zazpívaly děti z pěveckého sboru Sluníčka seniorům. Potěšily babičky nejen zpěvem, ale i dárečky, které pro ně vyrobily. Na závěr si zazpívali všichni společně lidové písničky. Na tyto návštěvy se vždy těšíme a i tato byla moc milým setkáním!

Publikováno 11. 5. 2024 19:07

Nezapomenutelná škola v přírodě

Nezapomenutelná škola v přírodě

Parta třeťáků a prvňáků si letos užila přelom dubna a května v malebném prostředí Jeseníků. Děti vyrazily se svými pedagogy na školu v přírodě tentokrát do Zlatých Hor, jedné z několika málo oblastí s nejčistším vzduchem v ČR.

Publikováno 5. 5. 2024 22:49

Tréninkové soustředění ZAV před světovým šampionátem

Naše škola hostila účastníky Mistrovství světa ve zpracování textů, které se bude konat v červenci v Katowicích. Svými skvělými výsledky se nominovali i naši žáci do reprezentace ČR v kategorii Žáci – Sebastian Rabinský, Michael Furlaga a Jakub Kořistka.

Publikováno 2. 5. 2024 22:22

Projekt Help P3 na Slezském gymnáziu

Projekt Help P3

Žáci 7. A a 7. B se 24. a 29. dubna zúčastnili zajímavého projektu, ve kterém se zabývali poruchami příjmu potravy.

Publikováno 2. 5. 2024 22:15

Týden pro planetu - třetáci

Týden pro planetu - třeťáci

Třeťáci rádi tráví svůj volný čas venku, pracují ve skupinách a v neposlední řadě mají rádi zvířata. Útulek pro opuštěná zvířata navštívili v rámci vyhlášené sbírky, do které se zapojily všechny děti z nižšího stupně.

Publikováno 2. 5. 2024 22:04

McDonald´s - starší žáci

Dnes 29. dubna se uskutečnilo na hřišti při ZŠ Kylešovice okrskové kolo již tradičního a žáky velmi oblíbeného turnaje v minikopané. Na rozdíl od pátečního klání se jednalo o turnaj starších žáků 1. stupně, tedy 4. a 5. ročníků. Při rozlosování do skupin stálo štěstí na naší straně.

Publikováno 29. 4. 2024 21:05

McDonald´s Cup

V pátek 26. dubna se na hřišti při ZŠ Kylešovice uskutečnilo okrskové kolo oblíbeného turnaje v minikopané žáků 1. stupně (l. kategorie - nejmladší žáci) McDonald´s Cup. Při rozlosování do skupin jsme měli celkem štěstí, neboť favorizované týmy se našemu celku vyhnuly.

Publikováno 28. 4. 2024 18:41

Týden pro planetu

Projekt Týden pro planetu byl týdenní festival environmentálních akcí, jejichž hlavními aktéry se stali žáci školy ZŠ Ilji Hurníka a jejich učitelé, přátelé školy a spolupracující organizace.

Publikováno 22. 4. 2024 22:46