Úvod > O škole > Aktuality

Štítky:

Okrskové kolo v přehazované

Ve čtvrtek 15. února se v tělocvičně při ZŠ Šrámkova uskutečnilo okrskové kolo turnaje v přehazované smíšených družstev  žáků 1. stupně ZŠ. Už při příchodu bylo jasné, že věkový průměr a vzrůst většiny našich reprezentantů je nižší nežli u zbývajících čtyř celků z ostatních škol.

Publikováno 18. 2. 2024 23:05

Olympiáda mediální gramotnosti

V letošním roce se vybraní žáci 8. a 9. tříd zúčastnili Olympiády mediální gramotnosti. Tato interdisciplinární celostátní soutěž rozvíjí kritické myšlení a gramotnost v oblasti globálních médií a napomáhá lepší orientaci ve vyhodnocování dezinformací, hoaxů či řetězových mailů.

Publikováno 3. 2. 2024 17:04

Okresní finále ve šplhu

Ve středu 24. ledna se v tělocvičně školy na Šrámkově ulici uskutečnilo okresní finále soutěže ve šplhu dívek a chlapců II. stupně ZŠ. Přihlášených bylo celkem 15 škol a konkurence opravdu silná.

Publikováno 28. 1. 2024 13:26

Soutěž HUSA - humanitní soutěž s angličtinou

V pátek 26. ledna proběhla na Mendelově gymnáziu v Opavě soutěž k 800. výročí založení města Opavy nazvaná HUSA (Humanitní soutěž s angličtinou). Soutěžící museli předvést své znalosti ve 4 předmětech - češtině, dějepise, občanské výchově a angličtině, která se navíc prolínala všemi obory.

Publikováno 28. 1. 2024 13:08

Vyhráli v soutěži Já miluji Opavu

Já miluji Opavu

Mendelovo gymnázium Opava za podpory města vyhlásilo III. ročník fotografické, výtvarné a video soutěže o hodnotné ceny s názvem Já miluji Opavu. Ocenění za své video převzala před Vánocemi čtveřice našich filmařů ve složení Valerie Kovalčíková, Jan Křempek, Michal Furlaga a Ben Stayner.

Publikováno 23. 12. 2023 23:47

Výtvarná soutěž Vánoční dárek

V rámci XIII. ročníku ADVENT NA ZEMĚDĚLSKÉ ŠKOLE se naše škola zapojila do výtvarné soutěže na téma Vánoční dárek. Z téměř sta vystavených výtvarných prací se umístily na 3. místě se společnou malbou naše žákyně Elen Paterová a Karolína Holubová z 6. A. Dívkám děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Publikováno 10. 12. 2023 23:30

Dějepisná olympiáda

Ve čtvrtek 30. listopadu proběhlo školní kolo dějepisné olympiády pro žáky 8. a 9. tříd, kterého se zúčastnilo 8 žáků. Letošní téma bylo Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí od Cyrila a Metoděje po Jana Husa.

Publikováno 10. 12. 2023 23:06

Florbalisté brali v okrsku bronz

Ve čtvrtek 2.11. 2023 proběhlo v tělocvičně při ZŠ Otická okrskové kolo turnaje ve florbalu chlapců 6. a 7. tříd. Ve skupině bylo celkem 5 celků. V prvním utkání se našim reprezentantům podařilo zvítězit 5:2 a získat potřebnou sebedůvěru. Ve druhém utkání naši hoši čelili těžkému soupeři a tomu také odpovídal výsledek a utržená porážka 0:7.

Publikováno 10. 11. 2023 21:19

Logická olympiáda

Jako každoročně se naše škola zúčastnila soutěže s názvem Logická olympiáda. Arnošt Kurfürst ze 4. třídy a jeho bratr Alfréd z 5. A postoupili do krajského kola, které se bude konat 3. listopadu v Ostravě a soutěžit v něm bude padesát nejlepších žáků.

Publikováno 31. 10. 2023 13:41

Soutěž v anglických reáliích Globetrotter

Ve čtvrtek 19. října proběhl v Ostravě na Wichterleho gymnáziu další ročník soutěže v anglických reáliích Globetrotter. Naši žáci se soutěže již několik let úspěšně účastní. Letos soutěžili ve znalostech o USA. Záběr byl široký - od populární hudby přes zeměpis, dějepis, literaturu i současné dění.

Publikováno 31. 10. 2023 13:39