Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Workshop na Slezském gymnáziu

Workshop na Slezském gymnáziu



Workshop na Slezském gymnáziu

Dne 6. května se vybraní žáci 8. a 9. tříd zúčastnili workshopu na Slezském gymnáziu v Opavě. Studenti a učitelé gymnázia pro ně připravili pestrý program zaměřený na environmentální témata i praktické pokusy.

Na úvod byla představena školní skupina Emise, která se věnuje problematice čistoty ovzduší, odpadového hospodářství a světelného znečištění. Žáci se seznámili s její činností a dozvěděli se, jak mohou i oni sami přispět ke zlepšení životního prostředí. Další část programu byla zaměřena na třídění odpadu v Opavě. Naši žáci si mohli vyzkoušet praktické třídění doneseného odpadu a lépe pochopit, jak důležitá je správná separace materiálů. Velký zájem vzbudily také praktické aktivity, při kterých si žáci vyrobili jednoduchý elektromagnet, hydraulické zařízení a pozorovali chování různě hustých kapalin. Tyto pokusy jim přiblížily principy, které se využívají při třídění odpadu v praxi. Závěr patřil chemické laboratoři, kde si žáci vyzkoušeli srážení proteinů a pozorovali důsledky spalování plastů. Dozvěděli se tak, jaký vliv má spalování odpadů, například plastů nebo reklamních letáků, na životní prostředí i lidské zdraví. Právě tato část programu byla podle ohlasů žáků nejzajímavější.

Děkujeme Slezskému gymnáziu za inspirativní a poučnou akci.       

Workshop na Slezském gymnáziu
Workshop na Slezském gymnáziu
Workshop na Slezském gymnáziu
Workshop na Slezském gymnáziu
Workshop na Slezském gymnáziu
Workshop na Slezském gymnáziu
Workshop na Slezském gymnáziu
Workshop na Slezském gymnáziu