Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Tříkrálová sbírka

Tříkrálová sbírkaTři králové

Děkujeme všem, kteří ve škole začátkem ledna přispěli do pokladničky Tříkrálové sbírky. Pro potřebné jsme vybrali téměř 3000 korun.

-----

V týdnu od 8. do 12. ledna bude ve škole k dispozici charitní pokladnička Tříkrálové sbírky. Na 1. stupni lze přispět v pondělí a úterý. V pondělí přímo malým koledníkům, kteří zavítají do tříd zazpívat a popřát do nového roku. Od středy pak bude pokladnička v ředitelně na budově Ochranova. Děkujeme.

 

Kde budou vaše dary pomáhat?

Výtěžek Tříkrálové sbírky 2024, který připadne Charitě Opava, máme v plánu využít na pomoc seniorům a vážně nemocným pacientům, o které se naše terénní služby starají v jejich domácím prostředí. Naším dalším záměrem je podpora chráněného zaměstnávání v našich chráněných dílnách. Charita Opava poskytuje také chráněné bydlení lidem se zrakovým postižením, lidem s mentálním znevýhodněním a psychicky nemocným. Část výtěžku bychom rádi využili jako spoluúčast na projektech vedoucích k rekonstrukcím chráněných bydlení tak, aby odpovídaly předepsaným standardům. Charita Opava

 

Pro zájemce o přispění jinou formou informace ZDE