V úterý 26. května se na naší škole uskutečnil už druhý školní šachový turnaj v tomto školním roce. Po listopadové premiéře byl o turnaj opět velký zájem a všech 22 hráčů už nastupovalo zkušeněji a jistěji než při prvním turnaji. Tentokrát se hrálo atraktivnějším tempem 10 + 10 minut na 9 kol. Na konci už byla na některých soutěžících znát únava, ale zároveň bylo vidět, že se většina žáků během roku šachově zlepšila. Stejně jako v listopadu celý turnaj bez porážky ovládl Petr Blažek ze 7. B. Velkým překvapením bylo 2. místo páťáka Bohdana Odstrčila a na 3. místě mile překvapil také Šimon Víteček z 9. B. Loňští medailisté Danny Bárta a Jonáš Samiec se tentokrát turnaje nezúčastnili. Turnaj se opět nesl ve velmi přátelské a sportovní atmosféře a už nyní se mnozí těší na další šachová klání.