Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Lyžařský výcvikový kurz

Lyžařský výcvikový kurzLyžařský výcvikový kurz

Od 18. do 22. března 2024 se žáci tříd 6. – 9. ročníku zúčastnili lyžařského výcviku, který se uskutečnil v lyžařském areálu Praděd - nazývaný "Moravským ledovcem". Lyžařské středisko Praděd – Ovčárna je nejvýše položeným centrem lyžování v České republice, a proto i naši žáci využili nejvýše položených vleků a sjezdových tratí na území ČR a lyžovali bez omezení, i když letošní zima lyžařům nepřála. Během těchto dní žáci zdokonalovali své lyžařské dovednosti a i ti, kteří nikdy nelyžovali, zvládli sjezdové lyžování na výbornou. Součástí pobytu byly různé společenské a deskové hry, výlet na nejvyšší horu Jeseníků Praděd, vytváření soch ze sněhu a navázání nových přátelství s kamarády z jiných ročníků. Celý týden se nesl v duchu veselé a přátelské atmosféry, kterou ještě umocňovalo vynikající jídlo a servis hotelu Petrovy kameny, ve kterém byli naši žáci společně se svými učiteli ubytováni.