Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Česko-italský týden s Erasmem+

Česko-italský týden s Erasmem+Česko-italský týden s Erasmem+

Druhý březnový týden roku 2024 se pro nás stal nezapomenutelným díky návštěvě dětí z italského města Foligno. Ti přicestovali do naší země v rámci projektu Erasmus+ v doprovodu svých učitelů.

Společně jsme prožili týden plný kulturní výměny, vzájemného porozumění a nepopsatelného přátelství. Jedním z nejzajímavějších zážitků byla účast Italů na našem vyučování. Pro ně to byla možnost nahlédnout do českého vzdělávacího systému, pro nás zase příležitost pochopit, jak se vzdělávání odehrává za hranicemi naší země. Kulturní výměna nebyla omezena pouze na vyučování. Společně jsme se ponořili do světa gastronomie, kdy jsme vařili jak české, tak italské speciality. Bylo to vynikající spojení našich kuchyní, které nám pomohlo lépe pochopit kulturní odkaz a tradice druhé země.

Vrcholem našeho setkání byl grandiózní koncert, který zanechal nepřekonatelné dojmy v srdcích všech přítomných. Zvláštní moment přinesla Elisa, talentovaná zpěvačka s kořeny jak v Itálii, tak v České republice. Její interpretace české hymny byla natolik silná, že nám vtiskla do paměti nezapomenutelný okamžik spojení naších dvou národů.

Česko-italský týden s Erasmem+

Projekt Erasmus+ nám přinesl mnohem více než jen pouhé setkání s dětmi z jiné země. Přinesl nám nové perspektivy, porozumění a hlubší spojení s evropskou komunitou. Dětem se naskytla unikátní příležitost otestovat své cizojazyčné dovednosti. Jsme nesmírně vděční za tuto příležitost a věříme, že naše česko-italské přátelství bude trvat ještě dlouho.

 
 
 

 Novinový článek: Hláska 04/2024

Hláska 04/2024