Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > 20. květen - Světový den včel

20. květen - Světový den včel20. květen - Světový den včel

Poprvé jsme slavili tento svátek v roce 2018. Květen je nejdůležitější včelařský měsíc. Vše kvete a včely mají nejvíc práce. A proč zrovna 20. květen? Je to den narození Antona Janši (1734 – 1773), slovinského uznávaného včelaře, kterého do Vídně pozvala Marie Terezie, aby v nově založené včelařské škole vyučoval včelařství. I v naší škole jsme se věnovali užitečnosti včel. Žáci si prohlédli včely dělnice v proskleném úlu, ochutnali medovou svačinku, povídali si nad knihami o životě včel, zahráli si na včelaře a jako bonus pro ně byla připravena včelí stezka na školním pozemku.

Bez včelího společenství by lidstvo do tří let vyhynulo. Važme si včel a především práce včelařů!

20. květen - Světový den včel
20. květen - Světový den včel
20. květen - Světový den včel
20. květen - Světový den včel