banner stranka

SpisDrijverova

V úterý 11. června prožily naše děti zajímavé a vzácné setkání. Do školy totiž zavítala opravdová paní spisovatelka. Její jméno znají snad všechny děti, které rády čtou pohádky, příběhy o dětech, o přírodě, dobrodružné knížky nebo pověsti a různé zajímavosti z dějin. Paní Martina Drijverová se věnuje psaní knížek pro děti už čtyřicet let a napsala jich neuvěřitelných 102. Na začátku besedy dětem povídala o tom, jak vzniká kniha - od nápadu, psaní, předání vydavateli, hledání vhodného ilustrátora až po vydání knihy v konečné podobě. Seznámila děti s mnoha svými knížkami, z nichž předčítala a ukázala také jejich výtvarné zpracování. Na konci besedy přečetla otázky z dopisů dětí 4. A a na všechny odpověděla. O spisovatelce se v tento na zážitky bohatý den tedy děti dozvěděly i mnoho zajímavého ze spisovatelčina běžného života, např. kde bydlí, jakou studovala školu, které zvířátko má doma nebo co ji bavilo jako malou holčičku. Poté pokládaly otázky i další děti a závěr besedy patřil autogramiádě. Paní spisovatelka nám podepsala nejen knížky ze školní knihovny, ale svůj podpis věnovala rovněž jednotlivým třídám a dětem, jež si její knížku přinesly z domu nebo zakoupily přímo ve škole. Beseda se moc podařila a paní spisovatelka si na oplátku od nás odnesla zážitek v podobě písniček. První společná zazněla hned na úvod, a nemohla to být ani snad žádná jiná než Štyry mile za Opavum s doprovodem akordeonu. V závěru potěšil paní spisovatelku i publikum čtvrťák Kuba, a to svou sólovou písní z dob spisovatelčina mládí Dám dělovou ránu, bum, bum, bum, bum...

A kdo ještě paní Drijverovou nezná, neváhejte, její knížky vás určitě nadchnou.

FOTO

SpisDrijv2SpisDrijv3

 Užitečné odkazy

bakalari logo


logo proskoly


DUMY logo


jídelníček

happysnack logo


schranka duveryAktuální videa

 

2020 ZŠ Ilji Hurníka Opava, Ochranova 6