SpisDrijverova

V úterý 11. června prožily naše děti zajímavé a vzácné setkání. Do školy totiž zavítala opravdová paní spisovatelka. Její jméno znají snad všechny děti, které rády čtou pohádky, příběhy o dětech, o přírodě, dobrodružné knížky nebo pověsti a různé zajímavosti z dějin. Paní Martina Drijverová se věnuje psaní knížek pro děti už čtyřicet let a napsala jich neuvěřitelných 102. Na začátku besedy dětem povídala o tom, jak vzniká kniha - od nápadu, psaní, předání vydavateli, hledání vhodného ilustrátora až po vydání knihy v konečné podobě. Seznámila děti s mnoha svými knížkami, z nichž předčítala a ukázala také jejich výtvarné zpracování. Na konci besedy přečetla otázky z dopisů dětí 4. A a na všechny odpověděla. O spisovatelce se v tento na zážitky bohatý den tedy děti dozvěděly i mnoho zajímavého ze spisovatelčina běžného života, např. kde bydlí, jakou studovala školu, které zvířátko má doma nebo co ji bavilo jako malou holčičku. Poté pokládaly otázky i další děti a závěr besedy patřil autogramiádě. Paní spisovatelka nám podepsala nejen knížky ze školní knihovny, ale svůj podpis věnovala rovněž jednotlivým třídám a dětem, jež si její knížku přinesly z domu nebo zakoupily přímo ve škole. Beseda se moc podařila a paní spisovatelka si na oplátku od nás odnesla zážitek v podobě písniček. První společná zazněla hned na úvod, a nemohla to být ani snad žádná jiná než Štyry mile za Opavum s doprovodem akordeonu. V závěru potěšil paní spisovatelku i publikum čtvrťák Kuba, a to svou sólovou písní z dob spisovatelčina mládí Dám dělovou ránu, bum, bum, bum, bum...

A kdo ještě paní Drijverovou nezná, neváhejte, její knížky vás určitě nadchnou.

SpisDrijv2SpisDrijv3

2019 ZŠ Ilji Hurníka Opava, Ochranova 6