banner stranka

Olomouc18

Dne 14. prosince se žáci 8. A, vybraní žáci 8. B a 7. A vydali za poznáváním moravských měst. Tentokráte to bylo univerzitní město Olomouc, které patří mezi nejstarší města ČR. Po příjezdu do hanácké metropole se ujali průvodcovství Matyáš a Jirka. Naše první kroky vedly ke gotické katedrále sv. Václava, jež má kromě jiných předností i druhou nejvyšší kostelní věž v Česku, měřící celých 100, 65 metrů. Následovalo poznávání souboru barokních kašen na několika náměstích, centrum historického jádra Horní náměstí s třicetipětimetrovým Sloupem Nejsvětější Trojice. Zároveň jsme obdivovali i druhou dominantu Horního náměstí, a to goticko-renesanční radnice s orlojem. Žáci měli pečlivě připravené povídání o jednotlivých historických památkách, proto bylo naše putování i znalostním obohacením.

Všichni jsme také nasáli sváteční atmosféru nejkrásnějších svátků v roce na vánočních trzích, dokoupili poslední dárečky svým nejbližším a spokojeni se vraceli domů.

 Užitečné odkazy

bakalari logo


logo proskoly


DUMY logo


jídelníček

happysnack logo


schranka duveryAktuální videa

 

 

2019 ZŠ Ilji Hurníka Opava, Ochranova 6