banner stranka

MR Praha

Naše písařky se skvělými výkony na 26. mistrovství ČR OPEN, konaném 6. a 7. prosince, nominovaly na MS ve zpracování textů a informací, které se uskuteční v červenci 2019 na Sardínii.

Soutěžilo se ve zpracování textů na PC. Tato soutěž je velmi náročná. Žáci měří svůj písařský um v disciplínách, se kterými se setkávají pouze na MR OPEN a na světových šampionátech. Jsou to disciplíny Wordprocessing, Korektura textu, Korespondence a protokolování, Real Time Competition, Diktát C-B-A, 30minutový opis s penalizací 100 úhozů za chybu a Audiotranscription.

Naši školu reprezentovaly sestry Nikol a Adéla Klementovy. Obě svými výkony přesvědčily, že jsou schopné bojovat o umístění se světovou elitou ve své kategorii do 16 let.

Nikol Klementová obsadila 4. místo v královské disciplíně – 30minutovém opise, její sestra Adéla skončila těsně za ní na 5. místě. Ve velmi těžké disciplíně Audiotranscription obsadila Nikol rovněž 4. místo, Adéla místo osmé. V disciplíně Korespondence a protokolování, určené především juniorům a praktikům, Nikol velmi úspěšně zpracovala text a obsadila 6. místo.

Gratulujeme a přejeme, ať se prsty pohybují na klávesnici co nejhbitěji!

 Užitečné odkazy

bakalari logo


logo proskoly


DUMY logo


jídelníček

happysnack logo


schranka duveryAktuální videa

 

 

2019 ZŠ Ilji Hurníka Opava, Ochranova 6