banner stranka

Mikul17

Na hodné i zlobivé děti se dnes přišel podívat svatý Mikuláš, jehož obchůzky se dle tradice odehrávají v podvečer 5. prosince. Podle jedné z mikulášských pohádek Mikuláš naděloval i uděloval, nejčastěji chválil a děti obdaroval. Když neposluchům nepomohla domluva, volal si na pomoc nebesa, a nepomohlo-li ani to, na řadu přišlo peklíčko. Nehodné děti skončily ve velkém pytli a musely se v pekle moc a moc snažit, aby mohly zpátky domů. A jaké to bylo u nás ve škole? Mnoho pochval, trochu varování, dobroty, uhelné malování, tu a tam v pytli děťátko, aby se zamyslilo nakrátko...  

FOTO

Mikulášská pohádka

 Užitečné odkazy

bakalari logo


logo proskoly


DUMY logo


jídelníček

happysnack logo


schranka duveryAktuální videa

 

 

2018 ZŠ Ilji Hurníka Opava, Ochranova 6