banner stranka

stuzkonoska

Dne 24. listopadu se v opavském Obecním domě konal 1. ročník recitační soutěže STUŽKONOSKA MODRÁ, kterou založila a připravila dr. Zdenka Pfefferová k poctě básníka P. Bezruče u příležitosti 150. výročí jeho narození. Soutěže se zúčastnili žáci základních škol a víceletého gymnázia. Na krásném 2. místě se umístil Matěj Vaňkát s úryvkem Bezručovy básně ze Slezských písní Já II.  

Téhož dne večer se pak v Památníku Petra Bezruče konal slavnostní Večer vítězů, kde mladí recitátoři předvedli své umění veřejnosti. Za své nasazení a zaujetí byli právem oceněni. Zakladatelka soutěže dr. Pfefferová a zástupce Magistrátu města Opavy Petr Rotrekl předali soutěžícím krásné ceny – výtvarná díla předních českých umělců. Matěj obdržel dílo malíře a ilustrátora Vladimíra Komárka.

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a blahopřejeme. Zvláštní poděkování patří panu učiteli Romanu Kubalovi, který Matěje na tuto náročnou soutěž výborně připravil.

FOTO - Večer vítězů

DIPLOM

 Užitečné odkazy

bakalari logo


logo proskoly


DUMY logo


jídelníček

happysnack logo


schranka duveryAktuální videa

 

 

2018 ZŠ Ilji Hurníka Opava, Ochranova 6