banner stranka

senioribilaopava

Dne 13. října byli naši žáci  opět pozváni k návštěvě seniorů do domova Bílá Opava, aby je v měsíci říjnu, kdy slaví svůj svátek, potěšili něčím pěkným a zajímavým. Děti se v domově věnovaly různě šikovným babičkám. Té nejstarší bylo neuvěřitelných 101 let. Hudební skupinka zpívala a hrála na hudební nástroje (flétny, housle, klávesy a rytmické nástroje), zazněly i lidové písně s akordeonem, při nichž se babičky nejvíce zapojily, a to nejen zpěvem, ale i ťukáním a cinkáním. Výtvarníci vytvořili s uživatelkami domova krásné výrobky z keramiky, například hliněné kolíky pro následnou práci na zahrádce. A třetí část dětí? Zdatní hráči deskových her si se seniorkami zahráli pexeso, Člověče, nezlob se a jiné hry. Babičky měly z návštěvy dětí radost a všichni společně strávili krásné a přínosné dopoledne. Akce byla zároveň součástí celorepublikového dobrovolnického projektu 72 hodin, kdy dobrovolníci po dobu tří dnů vykonávají dobrovolné aktivity, ať už pro potěšení druhých, nebo s jiným pozitivním cílem. Projekt probíhá pod hlavičkou České rady dětí a mládeže ČR. Dílčí projekty zapojených dobrovolníků bývají zaměřeny na úklid přírody, zvelebování různých míst nebo na péči o zvířátka. Náš projekt byl přihlášen pod názvem Těšíme se společně. Páťáky chválíme a děkujeme za snahu, vstřícnost, pěkné chování i milý přístup k seniorkám. Pracovnicím domova patří naše poděkování za spoluorganizaci, pěkné přijetí a trpělivost. 

FOTO

FOTO seniorcentrum Bílá Opava

Certifikát České rady dětí a mládeže

Poděkování

REGION OPAVSKO - novinový článek

 Užitečné odkazy

bakalari logo


logo proskoly


DUMY logo


jídelníček

happysnack logo


schranka duveryAktuální videa

 

 

2018 ZŠ Ilji Hurníka Opava, Ochranova 6