banner stranka

M sout 1

Ve středu 27. září odstartoval 10. ročník velké celoroční MATEMATICKÉ SOUTĚŽE. Každý měsíc budou žáci přemýšlet, počítat, luštit či kombinovat v různě zaměřených matematických úkolech. Nejúspěšnější řešitelé získají na konci školního roku sladkou odměnu. V 1. kole, nazvaném NEJRYCHLEJŠÍ POČTÁŘ, řešili žáci 14 příkladů se základními matematickými operacemi. Byli tak prověřeni v používání pravidel při počítání s přirozenými čísly. Mohli využít své šikovnosti a usnadnit si řešení. Některé příklady (na první pohled těžko řešitelné za pár minut) uměly děti vyřešit za pár sekund nebo do půl minuty. Hodnotil se počet správně vyřešených příkladů a při rovnosti bodů rozhodoval čas odevzdání. V tabulce je uvedeno 11 nejlepších řešitelů. V dalším kole soutěžící čeká SUDOKU.

 Užitečné odkazy

bakalari logo


logo proskoly


DUMY logo


jídelníček

happysnack logo


schranka duveryAktuální videa

 

 

2018 ZŠ Ilji Hurníka Opava, Ochranova 6