banner stranka

Edisonsbor

Ve dnech 23. - 30. září hostuje v naší škole v rámci světového projektu EDISON pod hlavičkou společnosti AIESEC osm studentů/stážistů z celého světa. Přijeli z Jordánska, Egypta, Ekvádoru, Gruzie, Indie, Mexika, Srbska a Turecka. Studenti jsou ubytováni v rodinách žáků a pedagogů, poznávají naše město, zvyklosti a také výuku ve škole. Po krásném přivítání s hudebním programem studenti navštěvují třídy, kde prezentují svou zemi, kulturu a zajímavosti, ale také například společně tančí nebo si předávají kontakty. Děti tak mají možnost setkat se s cizí kulturou, komunikovat ve světových jazycích (angličtina, španělština, němčina) a poznat daleké, mnohdy velmi exotické země. Z návštěv studentů jsou přímo nadšené. Milé a přátelské studenty zájem dětí velmi těší. Velice oceňují také zpívání našich sborů. Hned první den prožili nezapomenutelné chvíle na velkolepém koncertě se světově uznávanou španělskou dirigentkou Elisendou Carassco v kostele sv. Václava, kde se představily naše sbory Cvrčci a Domino a další známé české sbory Permoník z Karviné a Motýli Šumperk. Koncert i atmosféra v zaplněném kostele byly nádherné.

FOTO - Edison

FOTO - koncert s Elisendou Carassco 

HLÁSKA - novinový článek

 Užitečné odkazy

bakalari logo


logo proskoly


DUMY logo


jídelníček

happysnack logo


schranka duveryAktuální videa

 

 

2018 ZŠ Ilji Hurníka Opava, Ochranova 6