hoddalkajpg

Baseballový a softbalový oddíl SK HIT Opava uspořádal 8. září soutěž v hodu do dálky pro žáky 1. a 2. tříd okresu Opava. Adrianka Křížová z 1. A získala 2. místo. Akce probíhala na Horním náměstí v Opavě pod záštitou náměstka primátora Martina Vítečka. Účelem soutěže bylo navýšení povědomí o pálkovacích sportech v Opavě a získání dalších hráčů do dětských kategorií oddílu.

Soutěže se zúčastnilo 117 žáků ze 6 základních škol. Děti absolvovaly šest stanovišť. Soutěžily v hodu do dálky, v hodu na přesnost a ve štafetách. Stanoviště byla doplněna nafukovací atrakcí, kde si děti mohly vyzkoušet baseballové dovednosti - odpalování a házení. Po absolvování soutěží proběhly štafety v běhu a ukázky baseballových dovedností dětí opavského oddílu. Všechny soutěžící děti dostaly diplom, nejlepší trojice chlapců a děvčat pak osobní diplom, medaili a ceny od společnosti Datart.

Do soutěže v hodu o putovní pohár se započítávaly výsledky deseti nejlepších dětí školy. Vítěznou školou se stala ZŠ Boženy Němcové, která získala putovní pohár.

Akce se vydařila a děti soutěžení bavilo. Baseball a softbal jsou považovány za herní formu atletiky - házíte, odpalujete, sprintujete, chytáte, to vše v kontextu různých možností hry v obraně i útoku. Zájemci o baseball (olympijský sport - muži) a softbal (olympijský sport - ženy) se mohou informovat na hitopava.cz. Děti, které mají chuť se bavit pohybem, si zde mohou sporty nezávazně vyzkoušet. Rodiče jsou rovněž vítáni, aktivně se zapojují do tréninku.