banner stranka

hoddalkajpg

Baseballový a softbalový oddíl SK HIT Opava uspořádal 8. září soutěž v hodu do dálky pro žáky 1. a 2. tříd okresu Opava. Adrianka Křížová získala 2. místo. Akce probíhala na Horním náměstí v Opavě pod záštitou náměstka primátora Martina Vítečka. Účelem soutěže bylo navýšení povědomí o pálkovacích sportech v Opavě a získání dalších hráčů do dětských kategorií oddílu. 

Soutěže se zúčastnilo 117 žáků ze 6 základních škol. Děti absolvovaly šest stanovišť. Soutěžily v hodu do dálky, v hodu na přesnost a ve štafetách. Stanoviště byla doplněna nafukovací atrakcí, kde si děti mohly vyzkoušet baseballové dovednosti - odpalování a házení. Po absolvování soutěží proběhly štafety v běhu a ukázky baseballových dovedností dětí opavského oddílu. Všechny soutěžící děti dostaly diplom, nejlepší trojice chlapců a děvčat pak osobní diplom, medaili a ceny od společnosti Datart.

Do soutěže v hodu o putovní pohár se započítávaly výsledky deseti nejlepších dětí školy. Vítěznou školou se stala ZŠ Boženy Němcové, která získala putovní pohár. 

Akce se vydařila a děti soutěžení bavilo. Baseball a softbal jsou považovány za herní formu atletiky - házíte, odpalujete, sprintujete, chytáte, to vše v kontextu různých možností hry v obraně i útoku. Zájemci o baseball (olympijský sport - muži) a softbal (olympijský sport - ženy) se mohou informovat na hitopava.cz. Děti, které mají chuť se bavit pohybem, si zde mohou sporty nezávazně vyzkoušet. Rodiče jsou rovněž vítáni, aktivně se zapojují do tréninku.

FOTO

 Užitečné odkazy

bakalari logo


logo proskoly


DUMY logo


jídelníček

happysnack logo


schranka duveryAktuální videa

 

 

2018 ZŠ Ilji Hurníka Opava, Ochranova 6