banner stranka

V pondělí 22. května se také naši páťáci vypravili za dobrodružstvím do přírody. Po ubytování v luxusním bezbariérovém centru Slezská Harta následoval pestrý a bohatý týdenní program. Při pěším poznávání okolí děti navštívily například nedaleký statek, kde si pohladily kuřátka v líhni, obdivovaly i napodovaly promenádující se kachny a husy, ušmudlaná selátka, v ohradách pak ovčí a kozí rodinky. Prošly rovněž tzv. smyslovou stezkou s jedenácti povrchy pro vynikající masáž chodidel a osvěžily se v průzračné "hartovské" vodě, lemované nádhernou přírodou, svěží jarní zelení a kupovitým kopcem Velkým Roudným, nejzachovalejším stratovulkánem na Moravě, naposledy činným před jedním až dvěma milióny let. V lese si děti pojmenovaly a pomocí přírodnin zobrazily svá družstva ŠiškyVlciDivišova rodina a Lesní frajeři a večer si vytvořily i krásné vlajky

Následující den děti poznávaly krásy lomu, přírodní památky Razovské tufity. Odpoledne za dětmi přicválali koně, osedlaní k projížďkám. Vrcholem programu se stala relaxační vířivka s odpočinkovým poležením. Nejlepší na ní bylo asi to, že děti ukonejšila k brzkému usnutí po večerce. Dívky si před spaním v čokochvilce ještě pěkně zazpívaly s kytarou.

Střed týdne byl ve znamení pošty, zmrzliny, cyklistické jízdy zručnosti, dopravních kvízů, batikování triček a třešničkou byla večerní galašou s volbou MISS LAŇ a MISTR JELEN. Na hvězdy večera s originálními nápady, vtipnými kreacemi i artistickými výkony se můžete podívat v galerii.

Čtvrtek začal předáním map, úkolů a vajíček a družstva se s obavami vydala na "celodenní" cestu. U "Vltavy" byly děti předány zkušenému kapitánovi. Plavba lodí byla unášející, s výhledy na kopečky, stromečky, domečky... Nikdo nebyl ztracen ani utopen a mohlo se pokračovat v cestě i v pření ohledně strategie přežití a nerozbití vajíčka, jemuž většina družstev vyrobila přímo královsky měkký, nerozbitný a nedobytný víceobal. Když děti dopluly až k italským špagetám, zpěvným buongiorno si obohatily dosavadní slovní zásobu (šupito) presto, vivace, dolce. Den byl, jako předešlé, protkán hrami v přírodě. Také se kreslily erby, rozbalila se pestrá trička s pavučinkami i spirálkami, vyhodnotily se soutěže, večer se všichni naložili do vířivky a nej zábavu přinesl disco večer. 

Páteční sportování a volné hry byly propojeny s úklidem a balením. Soutěž družstev vyhráli Vlci! Jsme moc rádi, že se nám týden v přírodě povedl! Děkujeme za nezapomenutelné chvíle v nádherné přírodě, za překrásné ubytování, výtečné jídlo, relaxaci ve wellness a pestrou nabídku aktivit pro děti.

FOTO

 Užitečné odkazy

bakalari logo


logo proskoly


DUMY logo


jídelníček

happysnack logo


schranka duveryAktuální videa

 

 

2018 ZŠ Ilji Hurníka Opava, Ochranova 6