Reg. číslo projektu: CZ.1.07./1.1.07/11.0151
Termín realizace: 1. 1. 2009 do 30. 9. 2011
Celkové náklady projektu: 3.684.779, 26 Kč

Jsme partnerskou školou v projektu, jehož klíčovými aktivitami je tvorba učebních materiálů pro výuku angličtiny dětí a dospělých, vybudování multimediální jazykové učebny, organizace akreditovaných kurzů angličtiny pro učitele nejazykáře a výjezd žáků do zahraničí.

Z naší školy se projektu účastní všichni žáci školy a dále:

PaedDr. Eva Petrášová - tvůrce učebních materiálů
PaedDr. Ivana Kleinová - lektor kurzů

Od 4. do 25. května 2011 se uskutečnily 3 zájezdy do Velké Británie, kterých se zúčastnilo 100 žáků a 10 členů jejich doprovodu ze všech deseti plně organizovaných škol z Opavy v rámci projektu Otvíráme bránu jazyků. Všechny děti byly velmi spokojené, rovněž tak i jejich doprovod. Organizace zájezdů a veškerá komunikace s cestovní kanceláří byla naprosto skvělá a bezproblémová. Poslední klíčová aktivita projektu tak byla dokonale naplněna. Dne  20. června 2011 se uskuteční minikonference na ZŠ B.Němcové 2 v Opavě, kde zástupci jednotlivých škol představili své prezentace o průběhu projektu.

"Společný zájezd do Británie byl pro naše děti i pro mne osobně velkým zážitkem. Poznali jsme mnoho krásných historických míst, památek, kouzelných zahrad. Vstřebali jsme atmosféru a ruch Londýna. Děti poznaly život v londýnských rodinách a věřím, že získaly i nové kamarády mezi účastníky zájezdu. Silné zážitky máme obzvláště z návštěvy zámku Warwick, prohlídka podzemí byla velmi sugestivní. Děkujeme za bezpečnou dopravu, za organizaci zájezdu, za vstřícný přístup průvodkyně i za její zasvěcené komentáře ke všem navštíveným místům a k životu v Anglii vůbec. Jsme moc rádi, že jsme se mohli zúčastnit tohoto projektu."

PaedDr. Ivana Kleinová

2017 ZŠ Ilji Hurníka Opava, Ochranova 6