V úterý 14. března se čtyřicítka dětí ze školní družiny proměnila v princezny, víly, piráty, kouzelníky a další pohádkové bytosti či zvířátka. Na maškarním karnevalu pod vedením skřítků Křemílka a Vochomůrky děti soutěžily v tanečních disciplínách, plnily rozmanité úkoly, naučily se společně několik tanců a proběhla i soutěž o nejkrásnější masku. Za své dovednosti dostaly děti malou odměnu. Maškarní odpoledne se vydařilo a všichni se náramně bavili.

Ve čtvrtek 23. února se v hudebně naší školy uskutečnilo Okresní kolo pěvecké soutěže školních družin. Tématem letošního ročníku byly Slezské písně. Do soutěže se přihlásilo sedm školních družin: B. Němcové, I. Hurníka, Mařádkova, T. G. Masaryka, Vrchní, Háj ve Slezsku a Slavkov.

Zažili jsme velmi krásné a příjemné odpoledne plné hudby a radosti. Některé děti zpívaly sólově, jiné ve skupinkách. Zazněly také doprovody na různé hudební nástroje. Soutěžící s písněmi i tanci získali Zlatá a Stříbrná pásma. ŠD Háj ve Slezsku a Slavkov byly navíc ke Zlatému pásmu ohodnoceny za vynikající výkon. Soutěžící hodnotila vynikající a fundovaná porota - paní učitelky Ivana Kleinová, Eva Petrášová a Lucie Klapetková.

Také paní vychovatelky si s chutí zazpívaly a sklidily od dětí velký potlesk vestoje. Atmosféra soutěže byla úžasná. Všem zúčastněným moc děkujeme!

Pochvala ze ŠD Slavkov

V pátek 27. ledna proběhla ve školní družině přehlídka talentů. Děti předvedly nejen umělecké, ale i sportovně taneční a téměř kouzelnické dovednosti. Představili se nám velmi schopní zpěváci i flétnisté, malé, ale šikovné muzikantky - klavíristka a houslistka, nadaná mažoretka s létající hůlkou a zručný mistr uzlař, uzlující i se zavázanýma očima. Pohádkově ustrojení Karkulka, vlk, babička, myslivec a holoubci s nadšením zahráli muzikálovou pohádku. Bylo opravdu nač se dívat! Zde se můžete podívat i vy...

Dne 19. ledna se v Městských lázních Opava konalo plavecké klání družin opavského okresu. Naše děti plavaly jako o závod a nejrychlejší závodnice Tereza Moslerová ze 4. A si vyplavala stříbrnou medaili za 2. místo. Gratulujeme!

Poděkování a pochvala za skvělou reprezentaci naší družiny i školy patří i dalším plavcům - Janu Křempkovi a Báře Chytilové (2. A), Báře Blažkové, Robinu Montagovi a Agátě Rabinské (3. A), Lauře Ulitzkové a Jakubu Jelínkovi (4. A) a Adamu Černochovi (5. A).

FOTO     DIPLOM

Ve středu 9. listopadu se proměnila naše družina po setmění v místo plné strašidel, hejkalů, ježibab, upírů a kostlivců. Téměř padesát dětí přišlo přenocovat a zapojit se do plnění rozmanitých čarovných úkolů a dlabání dýní. Po večeři čekal všechna strašidla nejtěžší úkol. Projít stezku odvahy. I když se některé děti trošku bály, vzájemným povzbuzováním nakonec všechny stezku prošly a svou odvahu stvrdily podpisem na listině odvahy. Pak už všechny děti ulehly do svých spacáků a ponořily se do říše snů. Po skvělé snídani, kterou nám připravily maminky, se děti rozešly do vyučování.

Děkujeme všem maminkám za skvělou snídani, poděkování patří i paní Otipkové, paní Fojtů, paní Klímkové a paní Balarinové za pomoc během celé akce.

Ve středu 9. listopadu se mohou děti ze školní družiny těšit na STRAŠIDELNOU NOC v noční škole. Sraz patřičně oděných strašidel, hejkalů, duchů a jiné strašidelné havěti bude v družině od 18 hodin. Co s sebou? Něco k večeři, 40 Kč (na odměny za soutěže a svačinu do školy na čtvrtek), spacák nebo deku, polštářek, karimatku, věci na spaní, hygienické potřeby. Aktovku si děti nechají ve středu po vyučování ve třídě, nezapoměňte do ní proto přibalit i učení na čtvrtek. Šikovné maminky prosíme o upečení buchty či bábovky na čtvrteční snídani. Čaj bude k dispozici. Zvou a děkují vychovatelky ŠD.

Čtyři desítky nadšených dětí vyrazily v den ředitelského volna 25. října společně s vychovatelkami ze školní družiny na zajímavou prohlídku do ostravské U6, která je součástí areálu Dolní Vítkovice v Ostravě. Pod vedením tamních animátorů zhlédly a na vlastní kůži otestovaly nejrůznější technické vynálezy.

Školní družina pořádá pro děti v úterý 25. října výlet do ostravského Světa techniky. Čeká nás dobrodružná výprava za poznáním, plnění úkolů a... Sraz bude v 8:00 h v družině a návrat v 15:00 h. Cena výletu je 150 Kč (v ceně vstupné, doprava autobusem). Podrobnější informace s návratkou obdrží děti v družině.

Školní družina při ZŠ Ilji Hurníka pořádá pro děti v pátek 23. září od 13:30 h na školní zahradě na Pekařské ulici akci O POHÁR KRÁLOVNY KOLOBĚŽKY. Co vás čeká? Jízda zručnosti na koloběžkách. Nechoďte do školy pěšky, přivezte si koloběžky. Akce se uskuteční jen za příznivého počasí.

Ve středu 14. září se 65 dětí ze školní družiny společně s rodiči rozloučilo s létem. Na školní zahradě čekala děti řada letních aktivit a soutěží, například rybolov, plavba lodí, potápění a bosonohá stezka. Po splnění všech úkolů následovala sladká odměna. V soutěžení nezaháleli ani rodiče. Maminky se zapojily do 7. ročníku soutěže O nejlepší bábovku nebo koláč, v níž dětská odborná porota vybírala z 18 lahodných výtvorů tři nejlepší. Vítězkou se stala paní Ježková, 2. místo obsadila paní Kasíková a na 3. místě se umístila paní Kořistková. V závěru odpoledne připravili tatínci, pan Kollár a pan Chytil, chutné špekáčky. Děkujeme všem rodičům, kteří pomáhali při soutěžích i s občerstvením.

2017 ZŠ Ilji Hurníka Opava, Ochranova 6