banner stranka

FestivalHer

V pátek 5. října vyrazily děti ze školního klubu do Obecního domu, kde se konal Festival her a hlavolamů. A protože jsou děti hravé, bylo to pro ně to pravé ořechové. Mohly si vyzkoušet hry, které neznaly, a členové sdružení Pajdulák jim vždy ochotně poradili s pravidly i taktikou. Děvčata si vyzkoušela i matematické hlavolamy. Nejvíce si děti užily při mechanických hrách ve dvojicích. Tři hodiny skvělého hraní utekly jako voda a nikomu se nechtělo domů. Některé hry určitě pořídíme do družiny a školního klubu...

FOTO

LouceniSletemII

Loučení s létem, tentokrát v indiánském duchu... Středa 26. září patřila indiánům. Malí indiáni si vyzkoušeli střelbu z luku, lovili zlato, vypravili se po stopách medvěda a splnili mnoho dalších úkolů. Uskutečnilo se také utkání ve vybíjené rodičů proti dětem a proběhl další ročník oblíbené soutěže pro maminky O nejlepší koláč nebo bábovku. Na závěr tatínci opékali špekáčky. Vydařená akce se protáhla až do šesté hodiny.

FOTO

cykloSD

V rámci Evropského týdne mobility uspořádala školní družina v pátek 21. září koloběžkové závody a pro starší žáky výlet na kolech. Obojí se vydařilo. Nejprve si na školním hřišti prvňáčci  a druháčci vyzkoušeli  svou zručnost při jízdě přes překážky, pak čtvrťáci a páťáci vyrazili na kolech směr Kravaře. Projížděli krásnou krajinou, v  Kravařích se občerstvili a výlet zakončili cestou kolem celého golfového hřiště. Všichni cyklisté byli velmi ukázněni. Ujeli 20 km a výlet si moc užili.

FOTO - koloběžky

FOTO - kola

recyklo

I děti v družině se zapojily do oslav Dne Země. Celý týden od 16. do 20. dubna probíhaly v hernách i na dvoře tvořivé Recyklohrátky. Recyodpad se společně měnil  v něco nového. Malí výtvarníci vytvořili krásné koláže brouků, na jejichž výrobu použily staré časopisy. Děti z oddělení Berušek vyráběly klobouky z novin. Kdo chtěl, mohl se zapojit také do soutěže Vyrob panáčka Recykláčka. Všechny výrobky jsou velmi originální a vybrat nejkrásnější se porotě nepodařilo. Proto byli oceněni všichni recykláčci, kteří nyní zdobí, těší i hlídají družinové chodby a možná i motivují či nabádají děti i dospělé k tomu, že i staré věci se mohou proměnit v něco pěkného, zajímavého či užitečného.

FOTO

vandilna17

Zveme děti i rodiče na pěknou (před)vánoční akci. Přijďte si v pondělí 18. prosince vychutnat sváteční atmosféru, vyrobit svícny, andílky a jiné dekorace, posedět u vánočních dobrot či navštívit výstavku dětských prací. Těšíme se Vás od 15, 30 hodin.

FOTO

lsitinaodvahy

V pátek 3. listopadu se rozhodlo přes šedesát dětí ze školní družiny, že vyzkouší svou odvahu. Večer se sešly v kostýmech strašidel, duchů, hejkalů, kostlivců a jiné havěti, aby společně strávily večer a noc v družině. Nejprve si vyrobily lucerničky, potom plnily drobné úkoly, aby mohly splnit úkol největší - po společné večeři s pizzou čekala odvážlivce Stezka odvahy. Všechny děti stezku zvládly, i když se malinko i bály. A pak už jen pohádka a spát...

Ráno jsme společně posnídali buchty od maminek, předali diplomy "za přežití" a rozutekli se ke svým víkendovým zážitkům.

FOTO

SDpodzim17

Podzim jsme si v družině opravdu letos užívali. Společně s rodiči jsme vyrobili podzimáčky, kteří nám zkrášlují chodbu, a děti se zapojily i do podzimní výzdoby celé družiny. Slunečné počasí jsme využili k úklidu školní zahrady, shrabané listí nám pak posloužilo k výtvarným a sportovním aktivitám. V rámci Dne stromů připravily naše praktikantky ze Slezské univerzity pěkné odpoledne, kde si děti mohly vyzkoušet své znalosti z přírody.

FOTO

rytmix vysln

Taneční pořad Rytmix se na naší škole natáčel 12. září. Zapojili se malí i velcí. A jak to dopadlo? Sledujte v pátek 20. října v 18, 05 h na Déčku!

Loucenileto17

Děti i rodiče, naše školní družina vás zve na tradiční zahradní slavnost LOUČENÍ S LÉTEM. Přijďte se pobavit v pondělí 25. září od 15, 30 do 17, 00 hodin na zahradu na Pekařské - čekají na vás hry, soutěže, turnaj ve vybíjené, opékání a také 8. ročník soutěže O nejlepší koláč nebo bábovku. Těšíme se na vás!

FOTO

 
V úterý 14. března se čtyřicítka dětí ze školní družiny proměnila v princezny, víly, piráty, kouzelníky a další pohádkové bytosti či zvířátka. Na maškarním karnevalu pod vedením skřítků Křemílka a Vochomůrky děti soutěžily v tanečních disciplínách, plnily rozmanité úkoly, naučily se společně několik tanců a proběhla i soutěž o nejkrásnější masku. Za své dovednosti dostaly děti malou odměnu. Maškarní odpoledne se vydařilo a všichni se náramně bavili.
 

Ve čtvrtek 23. února se v hudebně naší školy uskutečnilo Okresní kolo pěvecké soutěže školních družin. Tématem letošního ročníku byly Slezské písně. Do soutěže se přihlásilo sedm školních družin: B. Němcové, I. Hurníka, Mařádkova, T. G. Masaryka, Vrchní, Háj ve Slezsku a Slavkov.

Zažili jsme velmi krásné a příjemné odpoledne plné hudby a radosti. Některé děti zpívaly sólově, jiné ve skupinkách. Zazněly také doprovody na různé hudební nástroje. Soutěžící s písněmi i tanci získali Zlatá a Stříbrná pásma. ŠD Háj ve Slezsku a Slavkov byly navíc ke Zlatému pásmu ohodnoceny za vynikající výkon. Soutěžící hodnotila vynikající a fundovaná porota - paní učitelky Ivana Kleinová, Eva Petrášová a Lucie Klapetková.

Také paní vychovatelky si s chutí zazpívaly a sklidily od dětí velký potlesk vestoje. Atmosféra soutěže byla úžasná. Všem zúčastněným moc děkujeme!

FOTO

Pochvala ze ŠD Slavkov

V pátek 27. ledna proběhla ve školní družině přehlídka talentů. Děti předvedly nejen umělecké, ale i sportovně taneční a téměř kouzelnické dovednosti. Představili se nám velmi schopní zpěváci i flétnisté, malé, ale šikovné muzikantky - klavíristka a houslistka, nadaná mažoretka s létající hůlkou a zručný mistr uzlař, uzlující i se zavázanýma očima. Pohádkově ustrojení Karkulka, vlk, babička, myslivec a holoubci s nadšením zahráli muzikálovou pohádku. Bylo opravdu nač se dívat! Zde se můžete podívat i vy...

Dne 19. ledna se v Městských lázních Opava konalo plavecké klání družin opavského okresu. Naše děti plavaly jako o závod a nejrychlejší závodnice Tereza Moslerová ze 4. A si vyplavala stříbrnou medaili za 2. místo. Gratulujeme! 

Poděkování a pochvala za skvělou reprezentaci naší družiny i školy patří i dalším plavcům - Janu Křempkovi a Báře Chytilové (2. A), Báře Blažkové, Robinu Montagovi a Agátě Rabinské (3. A), Lauře Ulitzkové a Jakubu Jelínkovi (4. A) a Adamu Černochovi (5. A).

FOTO     DIPLOM

Ve středu 9. listopadu se proměnila naše družina po setmění v místo plné strašidel, hejkalů, ježibab, upírů a kostlivců. Téměř padesát dětí přišlo přenocovat a zapojit se do plnění rozmanitých čarovných úkolů a dlabání dýní. Po večeři čekal všechna strašidla nejtěžší úkol. Projít stezku odvahy. I když se některé děti trošku bály, vzájemným povzbuzováním nakonec všechny stezku prošly a svou odvahu stvrdily podpisem na listině odvahy. Pak už všechny děti ulehly do svých spacáků a ponořily se do říše snů. Po skvělé snídani, kterou nám připravily maminky, se děti rozešly do vyučování.

Děkujeme všem maminkám za skvělou snídani, poděkování patří i paní Otipkové, paní Fojtů, paní Klímkové a paní Balarinové za pomoc během celé akce.

 FOTO

Ve středu 9. listopadu se mohou děti ze školní družiny těšit na STRAŠIDELNOU NOC v noční škole. Sraz patřičně oděných strašidel, hejkalů, duchů a jiné strašidelné havěti bude v družině od 18 hodin. Co s sebou? Něco k večeři, 40 Kč (na odměny za soutěže a svačinu do školy na čtvrtek), spacák nebo deku, polštářek, karimatku, věci na spaní, hygienické potřeby. Aktovku si děti nechají ve středu po vyučování ve třídě, nezapoměňte do ní proto přibalit i učení na čtvrtek. Šikovné maminky prosíme o upečení buchty či bábovky na čtvrteční snídani. Čaj bude k dispozici. Zvou a děkují vychovatelky ŠD.

Čtyři desítky nadšených dětí vyrazily v den ředitelského volna 25. října společně s vychovatelkami ze školní družiny na zajímavou prohlídku do ostravské U6, která je součástí areálu Dolní Vítkovice v Ostravě. Pod vedením tamních animátorů zhlédly a na vlastní kůži otestovaly nejrůznější technické vynálezy.

FOTO

 
Školní družina pořádá pro děti v úterý 25. října výlet do ostravského Světa techniky. Čeká nás dobrodružná výprava za poznáním, plnění úkolů a... Sraz bude v 8:00 h v družině a návrat v 15:00 h. Cena výletu je 150 Kč (v ceně vstupné, doprava autobusem). Podrobnější informace s návratkou obdrží děti v družině.
 

Školní družina při ZŠ Ilji Hurníka pořádá pro děti v pátek 23. září od 13:30 h na školní zahradě na Pekařské ulici akci O POHÁR KRÁLOVNY KOLOBĚŽKY. Co vás čeká? Jízda zručnosti na koloběžkách. Nechoďte do školy pěšky, přivezte si koloběžky. Akce se uskuteční jen za příznivého počasí.

Ve středu 14. září se 65 dětí ze školní družiny společně s rodiči rozloučilo s létem. Na školní zahradě čekala děti řada letních aktivit a soutěží, například rybolov, plavba lodí, potápění a bosonohá stezka. Po splnění všech úkolů následovala sladká odměna. V soutěžení nezaháleli ani rodiče. Maminky se zapojily do 7. ročníku soutěže O nejlepší bábovku nebo koláč, v níž dětská odborná porota vybírala z 18 lahodných výtvorů tři nejlepší. Vítězkou se stala paní Ježková, 2. místo obsadila paní Kasíková a na 3. místě se umístila paní Kořistková. V závěru odpoledne připravili tatínci, pan Kollár a pan Chytil, chutné špekáčky. Děkujeme všem rodičům, kteří pomáhali při soutěžích i s občerstvením. 

 

 Užitečné odkazy

bakalari logo


logo proskoly


DUMY logo


jídelníček

happysnack logo


schranka duveryAktuální videa

 

 

2018 ZŠ Ilji Hurníka Opava, Ochranova 6