banner stranka

VanoceRadun orez

V předvánoční úterý se zajeli třeťáci a čtvrťáci podívat na zámek v Raduni. Mohli zde zhlédnout, jak oslavovali vánoční svátky na zámku v dřívějších dobách. Děti se dozvěděly něco o stolování, výzdobě místností i vánočního stromečku a také zjistily, že dárky se od těch současných dost lišily.

KRÁSNÉ VÁNOCE VÁM VŠEM!                                                     

Sbirka pejsci

V týdnu od 3. do 7. prosince proběhla na naší škole sbírka na pomoc pejskům. Děkujeme všem dětem i rodičům za podporu. Vaši dobrotu a srdce na správném místě nejvíce ocení již zmiňovaní pejsci.

Krásné vánoční svátky a pohodu i vám přejí vychovatelky ŠD.

Pejsci kluci

Mikulas SD

Příchod Mikuláše s čertem a andělem oslavily děti ze školní družiny netradičně. V době adventu si mohly s rodiči v družinových dílničkách vyrobit drobné vánoční ozdoby, napsat Ježíškovi dopis či si jen tak posedět při kávičce s drobným občerstvením. Na závěr akce je při zpěvu koled navštívil již zmíněný Mikuláš s čertem a andělem.

Vence

V pátek 30. listopadu si všichni společně při výrobě adventních věnců vytvořili ve školní družině příjemnou předvánoční atmosféru, spojenou s poslechem vánočních písní a koled. Maminky s dětmi si vytvořily nádherné adventní věnce.

Krásný a příjemný ADVENT...

Strasidylkovani

V pondělí 5. listopadu se více než padesát dětí převléklo do nádherných kostýmů strašidel, duchů, hejkalů, kostlivců a společně se svými vychovatelkami strávilo dvě hodiny naplněné hudbou, tancem a soutěžemi.

V soutěži o nejhezčí a nejzajímavější kostým vyhrálo všech 53 kostýmů. Nebylo možné vybrat ten NEJ. Děti si s kostýmy daly opravdu velkou práci.

Děkujeme všem rodičům za spolupráci.

FOTO

DenStromuSD

Měsíc říjen je typický barevností přírody. Je spojen i s mezinárodní akcí DEN STROMŮ. Děti ve školní družině u příležitosti tohoto podzimního svátku tvořily dekorace z přírodnin a pomohly uklidit část školní zahrady. Hromady listí nakonec využily i ke hře. Společně s rodiči pak vytvořily PODZIMNÍČKY. Všichni si to moc užili. 

sova

DEN STROMŮ pořádalo také Statutární město Opava, a to v neděli 14. října na Ptačím vrchu. K oslavám se připojila i naše škola. Díky zapojeným školám a dalším organizacím prožili návštěvníci akce nádherné kreativní odpoledne. Rodiče s dětmi si mohli nejen u našeho stanoviště vyrobit něco zajímavého, ale také zapátrat ve své mysli a přiřazovat či určovat např. druhy stromů či plodů.

Sber18podzim

Ve dnech 31. října - 2. listopadu se můžete zapojit do sběru starého papíru. Svázaný papír převezmeme v uvedených časech na školním dvoře na Pekařské. Výtěžek bude použit na výlet školní družiny do dinoparku a třídy 2. stupně dostanou peníze za svůj sběr do třídního fondu. Děkujeme, že třídíte odpad.

FestivalHer

V pátek 5. října vyrazily děti ze školního klubu do Obecního domu, kde se konal Festival her a hlavolamů. A protože jsou děti hravé, bylo to pro ně to pravé ořechové. Mohly si vyzkoušet hry, které neznaly, a členové sdružení Pajdulák jim vždy ochotně poradili s pravidly i taktikou. Děvčata si vyzkoušela i matematické hlavolamy. Nejvíce si děti užily při mechanických hrách ve dvojicích. Tři hodiny skvělého hraní utekly jako voda a nikomu se nechtělo domů. Některé hry určitě pořídíme do družiny a školního klubu...

FOTO

LouceniSletemII

Loučení s létem, tentokrát v indiánském duchu... Středa 26. září patřila indiánům. Malí indiáni si vyzkoušeli střelbu z luku, lovili zlato, vypravili se po stopách medvěda a splnili mnoho dalších úkolů. Uskutečnilo se také utkání ve vybíjené rodičů proti dětem a proběhl další ročník oblíbené soutěže pro maminky O nejlepší koláč nebo bábovku. Na závěr tatínci opékali špekáčky. Vydařená akce se protáhla až do šesté hodiny.

FOTO

cykloSD

V rámci Evropského týdne mobility uspořádala školní družina v pátek 21. září koloběžkové závody a pro starší žáky výlet na kolech. Obojí se vydařilo. Nejprve si na školním hřišti prvňáčci  a druháčci vyzkoušeli  svou zručnost při jízdě přes překážky, pak čtvrťáci a páťáci vyrazili na kolech směr Kravaře. Projížděli krásnou krajinou, v  Kravařích se občerstvili a výlet zakončili cestou kolem celého golfového hřiště. Všichni cyklisté byli velmi ukázněni. Ujeli 20 km a výlet si moc užili.

FOTO - koloběžky

FOTO - kola

recyklo

I děti v družině se zapojily do oslav Dne Země. Celý týden od 16. do 20. dubna probíhaly v hernách i na dvoře tvořivé Recyklohrátky. Recyodpad se společně měnil  v něco nového. Malí výtvarníci vytvořili krásné koláže brouků, na jejichž výrobu použily staré časopisy. Děti z oddělení Berušek vyráběly klobouky z novin. Kdo chtěl, mohl se zapojit také do soutěže Vyrob panáčka Recykláčka. Všechny výrobky jsou velmi originální a vybrat nejkrásnější se porotě nepodařilo. Proto byli oceněni všichni recykláčci, kteří nyní zdobí, těší i hlídají družinové chodby a možná i motivují či nabádají děti i dospělé k tomu, že i staré věci se mohou proměnit v něco pěkného, zajímavého či užitečného.

FOTO

vandilna17

Zveme děti i rodiče na pěknou (před)vánoční akci. Přijďte si v pondělí 18. prosince vychutnat sváteční atmosféru, vyrobit svícny, andílky a jiné dekorace, posedět u vánočních dobrot či navštívit výstavku dětských prací. Těšíme se Vás od 15, 30 hodin.

FOTO

lsitinaodvahy

V pátek 3. listopadu se rozhodlo přes šedesát dětí ze školní družiny, že vyzkouší svou odvahu. Večer se sešly v kostýmech strašidel, duchů, hejkalů, kostlivců a jiné havěti, aby společně strávily večer a noc v družině. Nejprve si vyrobily lucerničky, potom plnily drobné úkoly, aby mohly splnit úkol největší - po společné večeři s pizzou čekala odvážlivce Stezka odvahy. Všechny děti stezku zvládly, i když se malinko i bály. A pak už jen pohádka a spát...

Ráno jsme společně posnídali buchty od maminek, předali diplomy "za přežití" a rozutekli se ke svým víkendovým zážitkům.

FOTO

SDpodzim17

Podzim jsme si v družině opravdu letos užívali. Společně s rodiči jsme vyrobili podzimáčky, kteří nám zkrášlují chodbu, a děti se zapojily i do podzimní výzdoby celé družiny. Slunečné počasí jsme využili k úklidu školní zahrady, shrabané listí nám pak posloužilo k výtvarným a sportovním aktivitám. V rámci Dne stromů připravily naše praktikantky ze Slezské univerzity pěkné odpoledne, kde si děti mohly vyzkoušet své znalosti z přírody.

FOTO

rytmix vysln

Taneční pořad Rytmix se na naší škole natáčel 12. září. Zapojili se malí i velcí. A jak to dopadlo? Sledujte v pátek 20. října v 18, 05 h na Déčku!

Loucenileto17

Děti i rodiče, naše školní družina vás zve na tradiční zahradní slavnost LOUČENÍ S LÉTEM. Přijďte se pobavit v pondělí 25. září od 15, 30 do 17, 00 hodin na zahradu na Pekařské - čekají na vás hry, soutěže, turnaj ve vybíjené, opékání a také 8. ročník soutěže O nejlepší koláč nebo bábovku. Těšíme se na vás!

FOTO

 
V úterý 14. března se čtyřicítka dětí ze školní družiny proměnila v princezny, víly, piráty, kouzelníky a další pohádkové bytosti či zvířátka. Na maškarním karnevalu pod vedením skřítků Křemílka a Vochomůrky děti soutěžily v tanečních disciplínách, plnily rozmanité úkoly, naučily se společně několik tanců a proběhla i soutěž o nejkrásnější masku. Za své dovednosti dostaly děti malou odměnu. Maškarní odpoledne se vydařilo a všichni se náramně bavili.
 

Ve čtvrtek 23. února se v hudebně naší školy uskutečnilo Okresní kolo pěvecké soutěže školních družin. Tématem letošního ročníku byly Slezské písně. Do soutěže se přihlásilo sedm školních družin: B. Němcové, I. Hurníka, Mařádkova, T. G. Masaryka, Vrchní, Háj ve Slezsku a Slavkov.

Zažili jsme velmi krásné a příjemné odpoledne plné hudby a radosti. Některé děti zpívaly sólově, jiné ve skupinkách. Zazněly také doprovody na různé hudební nástroje. Soutěžící s písněmi i tanci získali Zlatá a Stříbrná pásma. ŠD Háj ve Slezsku a Slavkov byly navíc ke Zlatému pásmu ohodnoceny za vynikající výkon. Soutěžící hodnotila vynikající a fundovaná porota - paní učitelky Ivana Kleinová, Eva Petrášová a Lucie Klapetková.

Také paní vychovatelky si s chutí zazpívaly a sklidily od dětí velký potlesk vestoje. Atmosféra soutěže byla úžasná. Všem zúčastněným moc děkujeme!

FOTO

Pochvala ze ŠD Slavkov

V pátek 27. ledna proběhla ve školní družině přehlídka talentů. Děti předvedly nejen umělecké, ale i sportovně taneční a téměř kouzelnické dovednosti. Představili se nám velmi schopní zpěváci i flétnisté, malé, ale šikovné muzikantky - klavíristka a houslistka, nadaná mažoretka s létající hůlkou a zručný mistr uzlař, uzlující i se zavázanýma očima. Pohádkově ustrojení Karkulka, vlk, babička, myslivec a holoubci s nadšením zahráli muzikálovou pohádku. Bylo opravdu nač se dívat! Zde se můžete podívat i vy...

Dne 19. ledna se v Městských lázních Opava konalo plavecké klání družin opavského okresu. Naše děti plavaly jako o závod a nejrychlejší závodnice Tereza Moslerová ze 4. A si vyplavala stříbrnou medaili za 2. místo. Gratulujeme! 

Poděkování a pochvala za skvělou reprezentaci naší družiny i školy patří i dalším plavcům - Janu Křempkovi a Báře Chytilové (2. A), Báře Blažkové, Robinu Montagovi a Agátě Rabinské (3. A), Lauře Ulitzkové a Jakubu Jelínkovi (4. A) a Adamu Černochovi (5. A).

FOTO     DIPLOM

 Užitečné odkazy

bakalari logo


logo proskoly


DUMY logo


jídelníček

happysnack logo


schranka duveryAktuální videa

 

 

2019 ZŠ Ilji Hurníka Opava, Ochranova 6