banner stranka

HlavaPlnaBarev

Co všechno se odehrává v hlavě malíře? Animační program v Domě umění si 27. února užili žáci školní družiny SOVIČKY. Během programu, který byl věnován dílu Tibora Červeňáka, prozkoumali, jak malíř pracuje. Objevovali tajemství míchání barev a vnímání odstínů. Pracovní listy jim pomohly si uvědomit, jaké barvy jsou základní a jak se dají míchat. Při výrobě záložek pozorovali reakci barev a lihu. A už teď se těší na další zajímavý zážitek v Domě umění.

FOTO

PeveckaSD20

Ve středu 26. února se v hudebně naší školy rozezněly nádherné písně za doprovodu hudebních nástrojů. Připravili si je zpěváčci z devíti základních škol našeho okresu, aby svými hlásky vyzpívali pro svou školu to nejlepší umístění. Písně na téma BARVY byly výborně připravené a opravdu překrásně zazpívané. Našim dětem se podařilo získat dvě zlatá pásma. Blahopřejeme a děkujeme za krásnou reprezentaci školy. Na závěr soutěže si všechny děti zazpívaly společně písně Holka modrooká a Červený šátečku, kolem se toč.

Už teď se těšíme na příští ročník soutěže.  

hrd

Oslavu MASOPUSTU ovládli Superhrdinové, Broučci či jiné maškary. Během celého týdne se žáci školní družiny dozvídali tradice týkající se Masopustu a vyráběli si vlastní masky. Čtvrťáci a páťáci se bavili hrou Bowlingu, Superhrdinové z Berušek zdolávali překážky a nástrahy, děti ze Soviček se staly Broučky a závody ve stolním tenise se bavili žáci z Žirafek. Jednou z tradic je i zábava a oslava při dobrém jídle či moku. Nebylo tomu jinak ani u nás. Děkujeme všem za připravené dobroty.

FOTO - Berušky / Koťata / Sovičky

KdoSiHraje

Týden plný her a zábavy. S pravidly a hrou různých společenských a deskových her se žáci školní družiny měli možnost seznámit od pondělí do čtvrtku. Své dovednosti, logické myšlení, rychlost, paměť a spolupráci využili při páteční akci Valentýnský turnaj.

FOTO

ZitZdrave

V rámci týdenního tématu Zdravý životní styl si žáci z oddělení SOVIČKY měli možnost uvědomit, co to vlastně znamená. Význam pro nás lidi, pro přírodu, zvířata, pro planetu Zemi. Během týdne jsme zvládli pomoci přírodě, udělat něco pro své tělo a duši. Děkujeme rodičům, kteří se zapojili do zdravého jídelníčku.

FOTO

ZimaSovicky

O životě v přírodě měly děti možnost si popovídat a něco nového se dozvědět na edukačním programu ve Slezském zemském muzeu v Opavě v úterý 14. ledna. Proč a která zvířata opouštějí naši krajinu? Jak pomáhat zvířatům, která u nás přezimují?

Právě s pomocí zvířátkům pokračovaly děti ve své herně. Vyrobily ptáčkům z loje a semínek lojové koule a tvary, jež rozvěsí na školní zahradě. Semínka a ptačí zob budou doplňovat i do školních krmítek a ptačích budek.

FOTO

SbirkaUtulek

Celý týden 9. – 13. prosince jsme se společně zapojili do nádherné akce, která pomůže pejskům a kočičkám v Městském útulku v Opavě. Do sbírky přinesli žáci nižšího i vyššího stupně granule, konzervy s jídlem, pamlsky, deky, hračky a jiné. Děkujeme. Krásné a veselé svátky nejen pejskům a kočičkám v útulku. 

FOTO

VanAerobic

V pondělí 9. prosince se jedenáct dětí ze školní družiny zúčastnilo Vánočního aerobiku na ZŠ Vrchní. Julie Barešová a Niki Ivancová ze 3. A postoupily do finále. Všichni si soutěž užili.

VanAerJNFOTO

AdvTvor

Adventní čas a předvánoční atmosféru děti, rodiče, pedagogové i hosté naší školy zažili ve školní družině díky nádherné akci Vánoční tvořivé dílničky, která se konala v pátek 6. prosince. Děti měly možnost si vyrobit andílka, čertíka, vločku, sobí tašku či společně s rodiči navštívit prodejní výstavku, jejíž výtěžek bude použit na výtvarný materiál pro školní družinu. Rodiče si mohli také společně posedět v naší minikavárničce u dobrot a chutného moku.

Překvapením pro děti byl příchod Mikuláše s čertem a andělem, kteří jim nadělili balíčky s dobrůtkami. Největší překvapení na děti čekalo v nově vybavené herně plné krásných a zajímavých her a hraček.

Krásný pohodový advent a dobu vánoční přejí vychovatelky školní družiny.

FOTO

Trampol

V pátek 29. listopadu si byli žáci 4. a 5. třídy zacvičit na trampolínkách ve Fit Studiu Star. Všem se to moc líbilo, užili si to a v lednu plánujeme další hopsání.

VenecSD1

Tvoření ADVENTNÍHO VĚNCE je ve školní družině již tradicí. V pátek 28. listopadu jsme společně s rodiči a dětmi nasáli předvánoční atmosféru při výrobě a zdobení věnců, doprovázenou vůní kávy a perníčků. Krásnou a pohodovou dobu adventu přejí vychovatelky školní družiny. 

VenecSD2

SvickySovicky

Děti a dárečky? V úterý 26. listopadu si žáci ŠD Sovičky měli možnost vyzkoušet, jak se vyrábějí různé druhy svíček a mýdel. Společně s paní vedoucí Domu svíček v Opavě si vyrobili například čajovou a plovoucí svíčku, mýdlo nebo vonnou kouli do vany. Také si prošli celou výrobnu firmy, kde viděli vše od A do Z. Radost a jiskry v očích, že můžou udělat mamince či tatínkovi radost svým dárečkem, byla velkým zadostiučiněním nejen pro paní vedoucí.

Pavoucci

Proč jsou pavouci užiteční a proč se jich nemusíme bát, o tom si povídaly ve středu 20. listopadu děti z Berušek se slečnou Denisou na edukačním programu ve Slezském muzeu. Během poutavého vyprávění a pozorování děti zjistily spoustu zajímavostí o pavoucích a seznámily se s živým obyvatelem pavoučí sítě v muzeu. Nakonec společně pavouka vypustily do netopýří sluje.

FOTO

LaskavecSD

Laskavost ve školní družině? ANO. Škola se nachází v blízkosti řeky, proto se děti rozhodly o její okolí postarat tím, že kolem ní uklidí. Navlékly si ochranné rukavice, seznámily se s pravidly, vzaly pytle a zamířily přímo k řece. Mezi „poklady“, které posbíraly, byly například brusle, pedály, skleněné láhve, stará trička, hadry, vršky od piva a různé papírky. Po návratu do družiny nastala diskuze o všem, co děti viděly i zažily na vlastní kůži. Konat dobré skutky? Proč ne. Zkuste to taky. Stačí málo. Děkujeme maminkám Amálky a Dominika za jejich LASKAVOST. 

FOTO

 

Strasidylk19

Halloween je svátek, který se slaví 31. října. Většina z nás ho považuje čistě za americký svátek. Mnohé z našich dětí by ho chtěly slavit také, protože je to vlastně takový velký karneval v maskách, při němž naše ratolesti navštěvují sousedy a koledují sladkosti. Halloween vychází původně z pohanského (keltského) svátku Samhain. Říká se mu také předvečer svátku Všech svatých. Tradiční výzdobou jsou svítící lucerničky, umisťované v blízkosti obydlí, nejčastěji na oknech. Měly uvítat zemřelé předky a ochránit dům před zlými duchy.

Společně jsme si tento svátek připomněli v úterý 5. listopadu. Z holek a kluků se rázem stali čarodějové, upíři, kostlivci či jiná strašidla. Děti zašly postrašit paní kuchařky, paní učitelky a kamarády ze školní družiny a akci zakončily dobrotami šikovných rodičů. Děkujeme všem rodičům za pomoc při vytváření masek, obzvlášť velké díky za výborné dobroty.

FOTO

NetrSp1

Děti ze školní družiny se zúčastnily o podzimních prázdninách 29. října akce Den netradičních sportů na ZŠ Edvarda Beneše. Měly zde možnost si vyzkoušet různé hry, např. speedball, pickleball, mini ping-pong a florbal. Všechny "netradiční" sportovce to velmi bavilo. Na závěr dostali diplomy a pálky na hru pickleball.  

NetrSp2

 NetrSp3

PodzimSovicky

Co patří k podzimu, se učí děti už ve školce. Společně jsme si připomněli, že brambory jsou k jídlu, ale dá se s nimi i tvořit. Děti je použily jako tiskátka v přírodních barvách a vytvořily si postavičky nejen zvířátek. K podzimnímu období patří obzvlášť listí různých barev a tvarů. Tvoření z přírodnin bylo pro děti velmi kreativní a jejich fantazie bezmezná.

FOTO

GRAFIK SD

Kdo je to grafik a co vlastně dělá? S tím se seznámili žáci školní družiny - SOVIČKY, když v pátek 1. listopadu navštívili Dům umění. Prohlédli si výstavu od Michala Cihláře a Pavla Piekara, pracovali na úkolu – najdi tyto lidičky v obrazech. V závěru se stali samotnými grafiky a z výstavy si odnesli svá vlastní díla.

FOTO

InteraktVystBreda

Jak silou myšlenky posunout kuličku nebo pomocí anglických pokynů rozhýbat robota, zažili ve středu 23. října malí badatelé ze školní družiny. Při návštěvě interaktivní výstavy virtuální reality a hravé techniky v ochodním centru Breda si vyzkoušeli virtuální brýle, detektor lži, pomocí techniky skládali hudbu a také putovali mezi dinosaury.  Výstava se všem moc líbila, což během cesty do školy potvrzovalo množství zážitků, které si s nadšením sdělovaly.

FOTO

VybijSD2

V úterý 22. října se zúčastnili naši žáci turnaje ve vybíjené. V tělocvičně ŠD Šrámkova proti sobě nastoupilo 8 družstev. Ačkoliv naše družstvo žáků 2. až 5. třídy trénuje vybíjenou teprve od září, nakonec vybojovalo proti silným soupeřům krásné 5. místo. Všem sportovcům gratulujeme.

 Užitečné odkazy

bakalari logoweb odkazy

web odkazy3


jídelníček

happysnack logo


webodkazy4Aktuální videa

 

2020 ZŠ Ilji Hurníka Opava, Ochranova 6