Pramínek

Přípravný sbor Pramínek je určen pro děti prvních tříd.

pramínekANO 1

Děti zde zpívají pod vedením Mgr. Aleny Kupkové a za klavírního doprovodu Mgr. Jana Neničky. Sbor pravidelně vystupuje na školních vánočních a jarních koncertech, v mateřských školách i při jiných příležitostech. Repertoár sboru se skládá z lidových písní, písní současných českých autorů aj. Děti se na koncertech doprovázejí na rytmické hudební nástroje a zvládnou už i jednoduché písničky na flétnu.

Sluníčka

Sluníčka jsou dětský pěvecký sbor, který zpravidla navštěvují děti druhých a třetích tříd.

slunicka

Sbor založila v září 1994 PaedDr. Ivana Kleinová a působila v něm do roku 2002. Poté předala vedení sboru Mgr. Jaroslavě Ševčíkové. V současnosti je sbormistryní Sluníček Mgr. Miroslava Řeháková. Sborový repertoár tvoří písně lidové, jazzové i populární; české i zahraniční. Sbor doprovází na klavír Alžběta Černá, žákyně 9. A třídy. Svým pěveckým působením chtějí Sluníčka rozzářit úsměvy na tvářích všech svých posluchačů na pravidelně organizovaných školních vánočních a jarních koncertech, ale také na vystoupeních pro předškoláky, seniory a na akcích města Opava.

Cvrčci

Cvrčci (děti od 9 do 11 let) jsou přípravným sborem pro Domino.

cvrčci4ořezANO 1

Sbor Cvrčci má nejdelší historii, byl založen již v roce 1988 paní učitelkou Jiřinou Borkovou. Od roku 1989 začala se sborem spolupracovat paní učitelka Ivana Kleinová, která je až dosud jeho sbormistryní a uměleckou vedoucí. Klavírní doprovod zajišťuje náš bývalý žák a nynější student Slezského gymnázia Opava Tomáš Mludek. Repertoár sboru je široký. Instrumentální doprovody k písním hrají sami zpěváci. Sbor dosahuje velmi dobrých výsledků a získává různá ocenění u nás i v cizině (např. absolutní prvenství v soutěži DPS v Havířově s postupem do celostátní přehlídky). Sbor byl vybrán k uvedení cyklu P. Ebena V trávě na mezinárodním festivalu Krajina zpěvu v Šumperku a účinkoval v opavském Slezském divadle v operách Příhody lišky Bystroušky, Carmen, Brundibár. Cvrčci vystupují na koncertech v Opavě i na koncertních zájezdech. PaedDr. Ivana Kleinová byla asistentkou sbormistra prof. Lumíra Pivovarského, je členkou celostátní odborné rady pro dětský sborový zpěv a úspěšně soutěžila v celostátní anketě o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos.

Domino

Veškeré informace o Dominu včetně aktualit, galerie apod. naleznete na webu sboru:

www.domino-opava.webnode.cz

2017 ZŠ Ilji Hurníka Opava, Ochranova 6