AKTUÁLNÍ AKCE EVVO

Den Země

Den Země je den věnovaný Zemi. Každoročně se koná 22. dubna. Tento svátek je ovlivněn původními dny Země, které se konaly při oslavách jarní rovnodennosti 21. března. Oslavovaly příchod jara. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek, upozorňující na dopady ničení životního prostředí.

Akce ke Dni Země

20. 4. Projektový Den Země ve Slezském zemském muzeu (9. A)

22. 4. Den Země pro veřejnost – aktivity pro děti, prezentace školy

27. 4. Čistička odpadních vod – exkurze (9. A)

27. 4. Technické služby – odpady a jejich třídění (6.B)

Projekt Zasaď, pozoruj, vypěstuj

Projekt si klade za cíl rozšířit zázemí pro realizaci EVVO v Opavě úpravou zahrady Základní školy I. Hurníka na Ochranově ulici. Jedná se o její rekultivaci, spojenou s výsadbou nových stromů, keřů i léčivých bylin. Doplní se rovněž vhodné výukové prvky, čímž dojde k vytvoření místa, kde se budeme potkávat při školních i mimoškolních aktivitách.

18. 4. Projektový den ZAHRADA - představy žáků o nové zahradě a jejich návrhy (třídy 2. stupně)