Vankoncert19

Srdečně zveme na vánoční koncerty. Dopoledne 10. prosince pro MŠ a ZŠ, večerní koncert pro rodiče a veřejnost. Těšíme se na Vás v KD Na Rybníčku od 17:00 hodin. Zveme také na koncert v kostele sv. Václava ve čtvrtek 12. prosince o tomtéž čase.

Koncert v kostele sv. Václava 12. prosince - plakát.

VanKoncJosVag

Přijďte 8. prosince načerpat sváteční atmosféru a pozitivní energii na koncert populárního zpěváka Josefa Vágnera ve spolupráci s dětským pěveckým sborem ZŠ Ilji Hurníka Domino. Po dvou ročnících úspěšného vánočního turné Josef Vágner přichází s další sérií koncertů, jejichž zastávkou je pro letošní rok i Opava. Zazní sváteční melodie, autorská hudba, světové hity a nebudou chybět ani vánoční koledy. Ideální možnost nastartovat ty pravé české Vánoce a nabít se sváteční atmosférou. Na koncertě bude představeno zbrusu nové Vánoční album, jehož součástí je i sbor Domino. V pátek 18. října se Domino s Josefem Vágnerem připravovalo na vánoční koncert a natáčelo...

Josef Vágner je držitelem ocenění Objev roku v Českém Slavíkovi. Mimo svou sólovou kariéru účinkuje v předních českých muzikálech, jako jsou Kleopatra, Dracula, Angelika, Tři Mušketýři, Mýdlový Princ. Proslavil se hity Mně sílu dáš, Nezapírám, Rozpustilá Holka. S Lucií Vondráčkovou nazpíval titulní melodii k filmové trilogii Babovřesky.

Literární soutěž Jsem lidská bytost... - vyhlášení vítězů

V listopadu byla internetovým časopisem Balónek vyhlášena literární soutěž Jsem lidská bytost, myslím a mám názor. Tentokrát vybrala odborná porota přímé vítěze. V kategorii do 9 let bylo oceněno pět žákyň naší školy. Psaly o svých životních snech - o tom, čím chtějí být, čeho chtějí dosáhnout a jak si představují svůj život v dospělosti. Blahopřejeme a děkujeme za další vzornou reprezentaci školy. Práce oceněných děvčat:

Nikola Benová

Petra Fědorová

Niki Ivancová

Natálie Kondrátová

Simona Žurková

Povol

Zájemci vycházejících ročníků o studium na Střední škole hotelnictví a služeb a Vyšší odborné škole se 4. prosince zúčastnili Dne otevřených dveří. Zhlédli ukázky jednotlivých oborů, mohli si rovněž vyzkoušet různá zdobení cukroví, výrobu pekařských dobrot, chlebíčků, jednohubek a obdrželi další informační materiály o daných oborech.

Představily se obory: Cukrář, Pekař, Výrobce potravin, Řezník - uzenář, Kuchař, Číšník, Kadeřník, Prodavač, Podnikání

Akce se zúčastnila také 8. A, kterou rozhodování o budoucím povolání čeká již v příštím školním roce.

LATKA

V úterý 3. prosince se na Tyršově stadionu uskutečnila již tradiční soutěž VÁNOČNÍ LAŤKA ve skoku vysokém žáků ZŠ. Naši školu reprezentovala dvě družstva starších žáků v kategorii děvčat i chlapců. Z mladších žáků se nepodařilo poskládat kompletní tým, proto se soutěže zúčastnili jen jako jednotlivci.

I přes počáteční nervozitu a silnou konkurenci se povedlo mladším i starším žákům vytvořit své osobní rekordy a zasáhnout tak do vývoje soutěže.

Děkujeme pořadatelům a samozřejmě všem reprezentantům za odvedené výkony.

Sportu zdar!!!

Přijďte s ním k nám do našich „PŘEDŠKOLIČEK“ nahlédnout nejen do světa učení, ale také do světa zábavy. V sedmi termínech budou pro děti připraveny různé ukázkové výukové programy. Druhá lekce 3. prosince!

Rozhlasová reportáž o předškoličce z předchozích let zde.

Budoucí prvňáčci si budou moci vyzkoušet práci na interaktivní tabuli, u klasické tabule, zacvičí si, zarecitují, zazpívají. Budou plnit poučné i zábavné úkoly. V prvním termínu se na děti těší trpaslík Stydlín. Předškoláček, který získá alespoň pět postaviček trpaslíků, obdrží v březnu malé překvapení.

Rodiče mohou být ve třídě s dětmi nebo se mohou informovat o provozu školy a o veškerých aktivitách, které jsou dětem nabízeny.

Těšíme se na společná setkání.

predskolicky19

AdventZemed2

V pátek 29. listopadu se druháci vydali na vyhlášenou Adventní výstavu Střední zemědělské školy v Opavě a nikdo z dětí ani paní učitelek nelitoval dlouhé cesty. Bylo na co se dívat! Po prohlídce krásně vyzdobené školy, plné krásných nápadů a výrobků, si děti vyzkoušely pravé zdobení perníčků, poučily se, jak mohou vypadat vánoční betlémy, a nakonec si nakoupily rukodělné výrobky na trhu v tělocvičně školy. V obrovském chumlu návštěvníků se nikdo neztratil a všichni si domů přinesli kousek adventní nálady.

CistickaV úterý 26. listopadu se žáci osmých ročníků naší ZŠ zúčastnili exkurze v čističce odpadních vod na Těšínské ulici v Opavě. Byli podrobně seznámeni s technologií procesu čištění vody od prvotního zbavování sedimentů až po závěrečnou filtraci. Děkujeme za zajímavý výklad zaměstnancům SMVaK.

PrevenceAIDS

Deváté třídy se 26. listopadu zúčastnily workshopu Střední zdravotnické školy v Obecním domě při příležitosti Světového dne boje proti AIDS. Žáci byli rozděleni do tří skupin, kde pracovali na společné aktivitě. Akce se studentům velmi povedla. Naše děti se dověděly mnoho zajímavých a nových informací.

PodzKonc SumpOrez

Téměř čtyřicet dětí z pěveckého sboru Cvrčci vyrazí na svůj první vícedenní koncertní zájezd. Čeká je prohlídka Velkých Losin a Šumperka, výtvarné dílničky, pobyt v šumperských rodinách a překrásný koncert dětských sborů v šumperském kostele.

Plakát ZDE.

2019 ZŠ Ilji Hurníka Opava, Ochranova 6