banner stranka

dudek

Žáci 5. A a 6. B měli ve středu 6. prosince v Knihovně Petra Bezruče Opava možnost naučit se s vynikajícím českým ilustrátorem dětských knížek Adolfem Dudkem v jednoduchých krocích nakreslit město, přírodu, lidskou postavu nebo třeba obličej. V zajímavé a zábavně laděné besedě se pan Dudek projevil svým specifickým humorem, postřehem a slovní pohotovostí, což potvrzuje, že D/dudek nikdy nespí, a představil dětem nejen svou tvorbu pro děti, ale i velmi obtížné výtvarné práce ze svého studia - portréty, kresby lidských postav atd. Poutavou formou dětem předvedl malířské triky, měřením různých částí těla jim přiblížil lidské proporce. Děti se aktivně zapojily kreslením, ale i krátkými výstupy u velké malířovy tabule. Beseda dětem přinesla setkání s uznávanou osobností, užitečné dovednosti a opravdu velkou dávku smíchu.  

FOTO

 Užitečné odkazy

bakalari logo


logo proskoly


DUMY logo


jídelníček

happysnack logo


schranka duveryAktuální videa

 

 

2018 ZŠ Ilji Hurníka Opava, Ochranova 6